Nyt meni viimeinenkin luotto Petteri Orpoon. Pääministeri lanseeraa kampanjan ja eikös persut heittäytyi hankalaksi. Jos pääministeri lanseera näinkin tärkeää asiaa niin hallituspuolueet on sen takana ilman mitään vikinöitä. Mitenkä tämä ei koske meidän päättäjiä jos se velvoitetaan koskemaan muitakin. On perin kummallista touhua että yhdenvertaisuuslaki ei koske koko yhteiskuntaa. Puolueet ei voi rajata itseään pois ja varsinkaan hallituspuolueet. Koin pääministeri Petteri Orpon kiittelyt Purralle nuolemisena joka näytti todella naivina. Orpo tekee kaikkensa jotta saa pidettyä hallituksen kasassa. Orpon "tomeruus" kärsi ja pahemman kerran. Tällä hallituksella on niin suuri epäluottamus kansalaisilta että uudet vaalit olisi paikallaan. Hävitä ja hallitse on se slougan jota he meille esittää koko ajan. Tuhon tiellä olemme jos tämä saa jatkua.
Hallitus leikki rasismin vastaisella kampanjalla.
Anonyymi-ap
788
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Haloo haloo kritilliset, missä olette. Olette hiirenhiljaa tässä asiassa. Missä teidän mielipide luuraa. Vai ettekö uskalla ottaa kantaa.
kristilliset
Kuten sanottu, kun lähdet demareiden kamppanjoihin, huomaat kohta lompakkosi tyhjenneen.
Joten pidä rasismisi sosiaalidemokraatti.
Avaa vähän kommenttiasi.
Mitä sinä persu oikein puliset, tarkennahan. Tehän olette suuna ja päänä joka asiassa.
Nyt Petteri koki yhden kiusallisimmistä hetkistä. Näin äänestäjän näen kuinka hataralla pohjalla yhteiskuntamme on. Velka helvetti ja remmiä heilutellen sakset mukaan lukien, näin tätä maata johdetaan. Edes yhdenvertaisuuslakia päättäjät eivät noudata. Parempi kun yksikään noista ei tule selittelemään yhtään mitään.
Halo haloo. Persuthan siinä leikkii vakavalla asialla.