Käytettyjä sähköautoja alkaa olla uusien lisääntyessä jo myynnissä.
https://www.iltalehti.fi/sahkoautot/a/7d731f5b-0d44-408a-8c7d-7020c1c9a2e5
https://www.iltalehti.fi/sahkoautot/a/7d731f5b-0d44-408a-8c7d-7020c1c9a2e5
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Upeaa!
Bonimaj ?
Joo , on paljon myynnissä esim. Jaguar e- pace sähköautoja vähillä kilometreillä . Maksaneet uutena yli 100 000 € ja hinnat on nyt alle 30 000 € . Siinä on tullut hieman pääomakulua . Ei riitä kaikissa 1€/ km . Mutta ajaminen kuulemma sähköautolla maksaa vain 2€/ 100 km .
Ilmeisesti auton omistaja ja sähkölaskun maksaja ovat aina eri henkilö?
viellä 80 luvulla autoja ollut autoja, koska pieni tuloisilla rahaa uuteen autoon kunnes lada oli halpa ostaa uusi auto, nyt sama sähköautoilla yleistyy ,vasta kun halpa malli tulee myyntiin,
volovoo saa halaval kiinalaista laattuu
Daa daa sanoi nimisimies ja tuli meidän bileisiin.
"Hyviä". Jos kestää riskiä eli sitä että akku saattaa sanoa poks jo kuukauden päästä ja akkutakuu on loppu. Sitten on pihassa viidentoistatonnin romu joka odottaa kymppitonnin akkua.
Mihin täyssähköautoon saa uuden akun 10 000 € ? Taitaa lataushybridin akkukin maksaa enemmän kuin 10 000 €.
Kakkoskoppasta Leafia saa jo reilulla 10 tuhannella. Nyt on halvin reilut 12 tonnia.
Tekisi mieli mutta ei uskalla. Mutta jos nuo onkin hyviä ja ostaa jonkun polttispaskan taas kerran alleen ja maksaa polttoaineesta hullua hintaa. Sekoaa pää kun miettii.