Pääministeri Marin Ja ministeri Krista Kiuru, WHO n asiantuntija Hanna Nohynek ja Bill Gatesin rahoittama rokotetutkija Mikä Rämet , Asko Järvinen, ? mitä mieltä olette noin rokotteita suositetelleina päättäjinä ja asiantuntijoina, että Kansalaistorille asennetaan muistoseinä koronarokotuksiiin kuolleille suomalaisille? Maassammehan on ylikuolleisuus joka alkoi tehosterokottamisen jälkeen, mikä on tilastollinen tosiasia, mihin kukaan ministeri tai poliitikko ole kantaa ottanut. Miten olisi päättäjien taholta muistotilaisuus ja kunnianosoitus niille suomalaisille jotka ovat pysyvästi vammautuneet tai kuolleet koronarokotteista? Olisko se vähintä mitä voitte tehdä kansalaisille jotka kärsivät toimenpiteiden takia? Miten itsemurhan tehneet ja mielenterveyshaitat? Miten on, luetaanko mukaan myös toimenpiteiden seurauksena kaatuneet yksityisyritykset ja henkilökohtasiet elämäntyön menettämiset ja katastrofit? Työnsä ja toimeentulonsa menettäneet?
Muualla maailmalla on pystytetty muistoseiniä, youtube on niitä täynnä, vaikka koetetaankin sensuroida pois, niin lisää tulee..
Julkinen kysymys vastuussa oleville
8
91
Vastaukset
- Anonyymi
Sinä olet elävä esimerkki mielenterveys ongelmista.
- Anonyymi
olisko moktar gubta taas vauhdissa...sekasortoa suomeen-pietarista?
- Anonyymi
Miksi laitat noin?? Aloittaja laittoi asiaa.
- Anonyymi
Hahhaaa. Marin ei ole ollut pääministerinä. eikä Kiurukaan ministerinä yli vuoteen.
- Anonyymi
Ei kai hän tarkoittanutkaan, että nämä korona kuolemat olisi ollut vuosi sitten.. Kannattaisi sinun tarkistaa milloin nämä aloittajan mainitsemat henkilöt on ollut nuita töitä tekemässä, ennen kuin laitat hahhaa:ta.
- Anonyymi
Lueppa koko aloittajan kirjoitus,huomaat että ajankohda taitaa olla just näitten ministerien aikana.
Ei tarvi hahatella yhtään.
- Anonyymi
Kiurun johdolla juntattu, valheisiin perustuva sote on susi. Vai onko hyvä? Valheet tarkoittavat toimia, joilla parempi Sipilän sote kaadettiin. Se oli sdp:n ja vasemmistoliiton yhteistyön tulos.
- Anonyymi
kohta se on kaisa Juustohöylän syytä kaikki
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741369Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431259Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511061Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551038- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39688Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44661- 30607