Olen monta kertaa ihmetellyt, että miksi monet ostavat olutta, siideriä ja viinejä kalliisti, kun niitä voi ostaa verkkokaupasta???
Ostin juuri verkkokaupasta 4 x 24pack olutta 5,9%, 2 x 24pack siideriä 4,5% , valkoviiniä 2 x 3 litraa 13% ja 2 x 3 litraa punaviiniä 13%, tämä lasti yhteensä rahteineen toimitettuna lähimpään postiin maksoi 189€.
Mielestäni ei ollut kallista ja postiin minulla on lyhyempi matka, kuin kauppaan tai Alkoon.
Tästä riittää meillä vaimoni kanssa pitkään juotavaa, ehkä yli vuoden, kuten edellinen lasti kesti meillä.
Ostin verkkokaupasta juomia edullisesti
11
385
Vastaukset
- Anonyymi
Sitten kun nuo loppuu tai vaimos hörii loppuun niin tulee lähikauppa tutuksi aamuisin.
Sinne sitä raahataan tyhjiä hylsyjä otsa märkänä viimesiä hiluja laskien kassalla, vapisevin käsin.
Vain muutaman oluen tähden.
-Muikku Ossi - Anonyymi
Tuolla satsilla voisi 2 viikkoa pärjätä jos välillä istuu rautavaaran vanhassa apteekkarissa oluella.
t naapurin masa, perähikiä. Savo - Anonyymi
Ei juo alkoholia ollenkaan niin tulee vieläkin halvemmaksi hoh hoh hoh kiäh kiäh kiäh.
- Anonyymi
Johan se on vuoden päästä ihan kitkerää, joten tehostakaa juomista.
- Anonyymi
Minä ostan tisleitä. Parempi hyötysuhde.
12 pullon latikoittain. 80% rommia litran pulloissa. Kannabis 80 Absnttia 0,7 litran puloissa, viskiä litran pulloissa, brandyä 0,7 litraisissa.
Se riivatun laatikko on kuution muotoinen, täsysin sileä ja liukas joten sen kantelu on työlästä varsinkin kun se estää näkyvyyden eteen päin ja asumme hissittömän kerrostalon ylimmässä kerroksessa 46:n askelman korkeudessa joten vaikka lodju painaa vain 23kg - 24kg niin rappujen nousu kylkimyyryä on +80v vanhukselle työlästä.
Kavereiden 4:n kimppa ostaa oluet kuormalavoittain. Kuormurikuski vaatii vastaanottajan paikalle tai hän jättää lavan pihalle. Matkahuollon varastoon olisi yhdet, matalat rappuset, muutama kymmenen metriä käytävää jossa varaston ovi on neljäs.
Oma laatikolliseni kestää juhlapyhien välit. - Anonyymi
Jos alkoholin hintaa joutuu miettimään, niin se on liian kallista.
- Anonyymi
Tuolla ajattelutavalla on paljon muutakin liian kallista!
- Anonyymi
Minä olen kyllä miettinyt aina hintoja, että mistä saan hankittua edullisemmin. Kyllä köyhä voi järkeä käyttää siinä missä rikkaatkin. Rikkaat ovat äärimmäisen tarkkoja, ostavat tarjouksista ruokaa ja ajavat käytetyillä autoilla.
Vähällä rahalla saa paljon aikaa, kun miettii hankinnat!
Olemme esim. ostaneet wc-paperit kimpassa tehtaalta suoraan, iso lasti kerralla ei paljoa maksa, yksikköhinta jää edulliseksi ja wc-paperi ei mene vanhaksi. Tehtaan kuljetus toimittaa lavat sovittuun paikkaan, meidän autokatokseen.
Juomia ollaan tilattu kimpassa verkkokaupasta, on edullista.
- Anonyymi
Säästin 322 euroa kun tilasin netistä. Vertailin hintoja jos kaupasta ostaisi niin säätöä tulee reilusti.
- Anonyymi
Verkkotilaus on hyvä jos kimpassa muita ja jakaa kulut tai itse niin kohtuukäyttäjä että lastilla pärjää kauan. Satunnaisen tuurijuopon on parempi hakea juomansa puodista kun tuntuu että maistuu eikä kotona pitää varastoa houkuttimena.mulla on 7 lonkeroa ollut kaapissa 61 päivää mutta yleisellä tasolla jos pahempi kuin sosiaalijuoja(minä olen) niin helpompaa ratketa jos kämpässä%mehua
- Anonyymi
Kohtuukäyttäjälle nämä isot tilaukset verkkokaupasta on hyvä, ei tule juomat paljoa maksamaan. Sama pätee muissakin hankinnoissa, jos ostaa isommissa erissä kimpassa vaikka wc-paperit tai pesuaineet, yksikköhinta jää pieneksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2973588Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell281984Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.441626- 841471
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.861192- 1431159
- 811064
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.95992Kannattaa ymmärtää se asia
että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.210834Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61767