tässä kävimme mieheni kanssa aikuisen poikani synttäreillä, tai yritettiin käydä. poika asuu meidän sukutilalla, jossa on asuttu jo monen sukupolven ajan. mutta talo on uusi. miniä on mennyt sekaisin talosta, kun ajaa minut ja mieheni pois, ennenkuin keritään tulla sisälle. vedetään ovi nenän edestä kiinni. olisi viety pojalle ja lapsille lahjoja. pojan kanssa ei ole ollut mitään riitaa. miniä ei anna meidän tavata lapsiakaan. viimeksi yritettiin käydä vuosi sitten.sovittiin aika milloin tullaan ja miniä ajoi vastaan lapset autossaan. oli lähtenyt meitä pakoon. vain poika oli kotona. nyt on mennyt niin, että siellä muut ei saa käydä kuin miniän sukulaiset ja vanhemmat. kuulin että miniä on vuosien ajan kantanut roskiin kaikki viemämme lahjat, sain kuulla vasta jälkeenpäin. ja pitää poikaani tossun alla ja määrää kaiken siellä talossa. poikani sanoi että ölkää tulko kun miniä kieltää tulemasta ja sitten tulee niille riita. miniä omistelee taloa sukunsa kanssa vaikka talo on poikani.
seonnut miniä
7
822
Vastaukset
- Anonyymi
Mistä tämä sekoilu johtuu. Olisiko itsessäsi jotain syytä. Ette te anopit mitään mukavia ihmisiä ole kun on kysymys pojastanne. On kokemusta ilkeästä anopista.
- Anonyymi
Syy on varmastikin sinussa anopissa. Poikasi lasten äiti suojelee vain itseään ja lapsiaan sinulta. Ja hänellä on siihen oikeus.
- Anonyymi
Voin hyvin kuvitella tilanteen. Minunkin anoppi on yks paholaisen kätyri luonteeltaan.
- Anonyymi
Äiti roikkuu pojastaan kiinni kynsin ja hampain ja oikeuttaa kaikki omat teot. Ei niin hyvää naista löydy omalle kullannupullee että se kelpaisi äidille joka roikkuu pojastaan kiinni kuin räkä.
- Anonyymi
Jos et ole tervetullut poikkasi perheeseen niin kunnioita edes sen verran heidän yksityisyyttä että pysyt pois. Pyydä kullannuppusi omaan kotiisi ja anna perheelle oma rauha. Ukkosi saisi laittaa sinut ruotuun, vai onko hän tossun alla.
- Anonyymi
Kuulostaa kyllä ilkeältä touhulta. Poikas on joutunut aikamoiseen kurimukseen. Säälin häntä.
- Anonyymi
Ikävää ja surullista tuollainen.
Näin sivullisena tilannetta sen paremmin tuntematta ei voi kantaa ottaa puoleen tai toiseen. Mikä on johtanut siihen että tilanne on päässyt tuohon pisteeseen ? välit niin tulehtuneet ettei voi edes pientä hetkeä olla yhdessä.
Eihän tuo ole kenenkään etu. Siinä kärsii kaikki, poikasi, lapset, sinä ja miehesi. Uskoakseni myös miniäsi, loppujen lopuksi.
Vaikea on mennä neuvomaankaan. Jonkinlainen keskusteluyhteys tietenkin olisi saatava. Voisi selvittää mistä tämä kaikki johtuu.
Tiedän että tällaisia tapauksia on muitakin. Ehkä taustalla on jokin väärinkäsitys tai sitten vain kaksi voimakas luonteista, periksiantamatonta
naista vastakkain . Toivottavasti asiat korjaantuu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3315680- 745159
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484246- 523901
- 433544
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1493304Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv923105- 432239
Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky152216- 492158