Miehien geenit sanelevat useiden seksikumppaneiden tarpeen

Anonyymi-ap

Tässä taas naistoimittaja ihmettelee julkkismiesten pettämisiä:

https://www.is.fi/viihde/art-2000010664930.html

Eihän tuo ole uutta ja se on mies-sukupuolelle normaalia. Ihminen on eläin ja eläimissä koiraat ovat useimmiten moniavioisia ja pyrkivät useisiin valloituksiin. Ihmiskoiraalla sama juttu. Naisfeministit koettavat saada miehet pahoittamaan mielensä ja omatuntonsa sekä pilaamaan elämänlaatunsa.

3

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On se hassua että ihminen pitää itseään ylempiarvoisena muihin eläimiin nähden mutta sitten kuitenkin kun ei voi muulla perustella omaa tyhmyyttään niin vedetään "eläinkortti" esille ja perustellaan niitä typeriä valintoja sillä että "ihminenkin on vain eläin." Ja tämä kommentti tosiaan mieheltä joka osaa myös käyttää sitä yläpäätä niin ei tarvitse alentua eläimen tasolle.

    • Anonyymi

      Kyllä ihmisellä on edelleen olemassa limbinen järjestelmä. Alkoholia käyttäessä, aivojen kehittyneemmät osat turtuu ja jää vähemmälle käytölle. Samoin voi käydä rakastuessa, jolloin tällaisiin eläimellisiin puoliin on syvempi yhteys. Nykymaailmassa, yritetään kovasti tehdä ihmisestä jotain androgyyniä robottia, jolla ei ole haluja eikä himoja, eikä sukupuolta.

    • Anonyymi

      Miten niin normaalia vain miessukupuolelle? Geenitesteillä on todettu, että naaraat pettävät aivan yhtä usein kuin koiraatkin. Miten siis vain urosten pettäminen selittyisi geeneillä ja biologialla

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      92
      4716
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3892
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      202
      3758
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1318
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1204
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1183
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1075
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      934
    Aihe