Jos rikkaita ei suosita, niin tuohan lähettää aivan väärän viestin ihmisille. Tuostahan saa käsityksen, että mitään tekemätön köyhä vätys on jonkinlainen esikuva jollaiseksi kaikkien pitää pyrkiä.
Miksi ihmeessä rikkaita ei saisi suosia?
20
170
Vastaukset
- Anonyymi
Pitäisi perustaa köyhien puolue jonka jäseneksi pääsisivät vain köyhät ja tavoitteena tulisi olla tulla maan suurimmaksi puolueeksi.
- Anonyymi
Pistähän väsäten tuollainen.
- Anonyymi
Venäjällähän rikkaita suositaan ja niitä nimitellään oligarkeiksi.
- Anonyymi
Ei se ole venäjällä suosimista. Sitä kutsutaan varastamiseksi ja petoksiksi.
- Anonyymi
Rikkaat rakensi tämän maa ja kaikki kunnia heille. Hyviä veronmaksajia ja paljon muuta.
- Anonyymi
Älä viitsi persuilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä viitsi persuilla.
Vassari triggeröity. 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vassari triggeröity. 😂
Viisastelee porvaritrolli.
- Anonyymi
"Anonyymi
2024-09-03 22:21:03
Rikkaat rakensi tämän maa ja kaikki kunnia heille"
ririrririririririririri
Rikkaat ei pannu tikkua ristiin.
Rahvas rakensi ja rikkaat seiso ylimmällä portaalla monokkeli silmässä.
- Anonyymi
Verot maksettava veronmaksukyvyn mukaan eikä veronmaksuhalun joka on tunnetusti heikko suomalaisilla rikkailla m
- Anonyymi
Verotus on ryöstöä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Verotus on ryöstöä.
Muuta Viroon.
- Anonyymi
Typerä idea koko veronmaksukyky. Se on käytännössä heikko selitys sille, että joku päättää ottaa sulta jopa SUHTEESSA paljon enemmän sun omaisuutta, kuin joltain toiselta lonkkaa vetävältä lusmulta.
Näin ahkeruus siis palkitaan tässä maassa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Typerä idea koko veronmaksukyky. Se on käytännössä heikko selitys sille, että joku päättää ottaa sulta jopa SUHTEESSA paljon enemmän sun omaisuutta, kuin joltain toiselta lonkkaa vetävältä lusmulta.
Näin ahkeruus siis palkitaan tässä maassa.Tuskin kaikki rikkaat ovat pelkästään ahkeruudella rakastuneet.
- Anonyymi
Samaa ihmettelen, tietysti pitää suosia vaurastumista, eikä mitään Kela makoilua.
- Anonyymi
Miksi vastaat itsellesi porvaritrolli?
- Anonyymi
Vastaus tuohon kysymykseen on se, että köyhä on kateellinen ja että sen kateellisells ulinalla on enemmän tässä maassa merkitystä kuin yksilön ja kansakunnan vaurastumisella.
- Anonyymi
Suomessa on liikaa köyhiä tyhjäntoimittaja vassuja.
- Anonyymi
Porvari jauhaa taas kateusmantraansa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa on liikaa köyhiä tyhjäntoimittaja vassuja.
Valehtelevia persuja on aivan liikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1604913Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621555- 121469
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211391Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s71119Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951027Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40947Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298915- 150810
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu278729