Nyt on lämpimämpää kuin 56 vuoteen

Anonyymi-ap

7

316

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Selvittiinkö noina 1937 ja 1968 hengissä kun oli lämmintä? Ihme meuhkaamista kun kerrankin tarkenee, eikä lämmitysenergiat laskuineen tee kiusaa. Vuodet kun eivät ole veljiä keskenään on vanha hokema ja pitää täysin paikkansa. Aiheeseen liittyen, alkutalvet 1956, 1966 ja 1987 olivat helvetillisen kylmät ja toivon ettei sellaisia enään tule. Oli niissä tarpeeksi kärsimistä ja vastapainoksi muistan ne aina kun joku meuhkaa lämpimistä vuosista.

      • Anonyymi

        Meuhkaaminen on osin median syytä. Jos on hiljaista Ukrainan, Israelin ja sen lähialueiden suunnalla niin silloin otetaan avuksi kuumat säätilat Suomessa. Kunnes taas jokin kahakka tai ministerin kommentti saa metelinpitäjät laskemaan alleen ja meuhke alkaa.


    • Anonyymi

      56 vuotta on erittäin lyhyt aikaa maapllon historiassa, voisi verrata aikaan kun napajäätiköitä ei ollut ollenkaan ja Grönlantikin vihreä.

    • Anonyymi

      Nauttikaa lämmöstä!!

    • Anonyymi

      Nyt on yhtä kylmää kuin noin 465 miljoonaa vuotta sitten. Ja kylmemmäksi menee. Viimeiset 90 miljoonaa vuotta lämpötila on laskenut

    • Anonyymi

      Katso tilastoja pitkältä ajalta niin tiedät miten ilmasto muuttuu. Katso ulos ikkunasta, niin näet miten säätila muuttuu.

    • Anonyymi

      Nyt normaali syksyinen matalapaine sateineen. Media huutaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5077
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      17
      3416
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      25
      2735
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      58
      1790
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1576
    6. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1352
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1346
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      239
      1295
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      73
      1048
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      54
      932
    Aihe