Nyt on lämpimämpää kuin 56 vuoteen

Anonyymi-ap

7

320

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Selvittiinkö noina 1937 ja 1968 hengissä kun oli lämmintä? Ihme meuhkaamista kun kerrankin tarkenee, eikä lämmitysenergiat laskuineen tee kiusaa. Vuodet kun eivät ole veljiä keskenään on vanha hokema ja pitää täysin paikkansa. Aiheeseen liittyen, alkutalvet 1956, 1966 ja 1987 olivat helvetillisen kylmät ja toivon ettei sellaisia enään tule. Oli niissä tarpeeksi kärsimistä ja vastapainoksi muistan ne aina kun joku meuhkaa lämpimistä vuosista.

      • Anonyymi

        Meuhkaaminen on osin median syytä. Jos on hiljaista Ukrainan, Israelin ja sen lähialueiden suunnalla niin silloin otetaan avuksi kuumat säätilat Suomessa. Kunnes taas jokin kahakka tai ministerin kommentti saa metelinpitäjät laskemaan alleen ja meuhke alkaa.


    • Anonyymi

      56 vuotta on erittäin lyhyt aikaa maapllon historiassa, voisi verrata aikaan kun napajäätiköitä ei ollut ollenkaan ja Grönlantikin vihreä.

    • Anonyymi

      Nauttikaa lämmöstä!!

    • Anonyymi

      Nyt on yhtä kylmää kuin noin 465 miljoonaa vuotta sitten. Ja kylmemmäksi menee. Viimeiset 90 miljoonaa vuotta lämpötila on laskenut

    • Anonyymi

      Katso tilastoja pitkältä ajalta niin tiedät miten ilmasto muuttuu. Katso ulos ikkunasta, niin näet miten säätila muuttuu.

    • Anonyymi

      Nyt normaali syksyinen matalapaine sateineen. Media huutaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      281
      10371
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      245
      6026
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5444
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      112
      5109
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3335
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      9
      2734
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2642
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      20
      2499
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2354
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2247
    Aihe