Onko treffikumppani epäilyttävä

Anonyymi-ap

Minulla on viikon päästä treffit erään miehen kanssa. Nyt hieman arveluttaa eräs asia, mies on muuten kivanolonen. Hän käy töissä, hänellä on hyviä harrastuksia. Hän on aktiivisesti mukana monessa toiminnassa.

On vaan yksi ihmettelyn aihe, hänen kirjoituksensa on täynnä kirjoitusvirheitä. Hän on pahoitellut niitä, muttei ole avannut asiaa mitenkään. Itse arvelen, että hänellä on lukihäiriö. Aluksi luulin, että mies on ulkomaalaistaustainen, mutta hän sanoo, ettei ole. Kuvissa näyttää kyllä suomalaiselta.

Tosiaan nyt olen alkanut pohtia uskallanko treffeille. Kai hän nyt kuitenkin puhua osaa. Ei minua lukihäiriö haittaa, jos mies muuten pystyy järkevään kanssakäymiseen. Mistä muusta voi olla kyse.

3

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa a trollaava mies- ompele tiiliskivi käsilaukun pohjaan varalta?

    • Anonyymi

      Kirjoittaa oikein tai ei, lähtisin treffeille mutta vain julkiseen paikkaan aluksi. Aina uuden kanssa sama juttu.
      Olin sihteerinä hyvin koulutetulle naiselle, joka kirjoitti tutkimusraportteja. Niissä oli lähes joka lauseessa kirjoitusvirhe, joita sitten korjasin ennen tilaajalle lähettämistä. Järjessään ei ollut mitään vikaa. Luki-häiriö on pikku juttu jos muuten suhde toimii.

      • Anonyymi

        Ainahan sen kannattaa olla julkinen paikka kun vasta tutustuu toiseen. Jos teksti on aivan sössöttämistä niin kyseessä voi olla huumausaineiden vaikutuksen alaisena oleminen taikka psykoosi. Sen kyllä huomaa siitä tekstistä että se on silloin aivan kryptistä. En tiedä siitä yhdestä joka kirjoittaa täällä välillä, sen anomuumin tekstit ovat todellakin sekavia (kirjoitusvirheet ja kaikki). Täällä somessahan kuka tahansa voi kirjoitella eli aivan hyvin kyseessä voi olla vaikka pikkulapsi jonka äidinkieli on vasta kehittymässä.

        Kerran yks jätkä sanoi mulle että sen kaveri oli jossain opiskeluhaussa huumeissa joka luuli kirjoittaneensa ihan järkevää tekstiä. Sen teksti oli kuulemma jotain semmoista mistä ei saanut mitään selvää. Jos tuo tarina on totta, niin kuka hullu nyt kamapäissään menisi mihinkään kouluun taikka työpaikalle 😅?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      382
      2121
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      63
      1333
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1320
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      137
      1208
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      88
      1143
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      97
      1002
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      133
      944
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      890
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      821
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      770
    Aihe