välivuotoa jälkiehkäisystä?

Tervehdys!

Kolme päivää jälkiehkäisytablettien ottamisen jälkeen alkoivat kuukautiset, tai välivuoto, vaikka edelliset kuukautiset olivat vain viikko sitten. onko normaalia?
1178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Jos jälkiehkäisypillereitä on joutunut käyttämään voi loppukierrossa esiintyä ylimääräistä veristä vuotoa." -YTHS:n verkkosivu-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelokas kirjoitti:

Tervehdys!

Kolme päivää jälkiehkäisytablettien ottamisen jälkeen alkoivat kuukautiset, tai välivuoto, vaikka edelliset kuukautiset olivat vain viikko sitten. onko normaalia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu