Miten saataisi demareille lisää älyä, tässä vinkit perusteluineen

Anonyymi-ap

Fakta: Teidät on aivopesty, tommoset helpot ihmiset on helppoja puijattavia.

Fakta: Teidän ominaisuuksista puuttuu selvästi mm. kyky tarkistaa oman ehdokkaan taustoja, ette te kyllä vastaehdokkaankaan taustoja tutki, sillä vstaehdokas eli teidän oma suosikki on "tutkinut" teidän puolesta. Osa teistä äänestää jopa samaa ehdokasta kuin teidän oma suosikkilaulaja siksi koska hänkin äänestää :)

Fakta: Uskotte sokeasti esim. tekoälyllä luotuihin fact-check sivuihin, teitä ei ihmetytä, että miten muutamassa minuutissa sama uutinen ilmestyy ihan kaikkiin maailman "mediajulkaisuihin" ja kaikki ovat samalla hetkellä suorittaneet fact-checkin kaikkeen :)


Vinkki: Fox news ja monet yksityiset kertoo faktat youtubessa, googlesta et niitä löydä. Ihan van vinkkinä kerroin, avaa aivosi kaikelle tiedolle, muodosta siitä sitten OMA mielipiteesi omilla aivoillasi, äläkä toista muiden mielipiteitä!

Fakta: Ai niin, Kamala Harris käytti väittelyssä apuna korvakorukuulokkeita, normaalisti häneellä on kyllä helmikoruja korvissaan, mutta nyt oli sellaiset handfree kuulokkeet joita voi ostella vaikka netistä. Hänen tiiminsä syötti korviin tietoa sitä mukaan kun väittely eteni.

2

761

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kunnon demari saa kaiken tiedon maikkarin ja ylen uutisista sekä iltasanomista ja hesarista, hän luottaa niihin sokeasti koska ne eivät valehtele, eivätkä jätä mitään kertomatta.

    • Anonyymi

      PersuTrumpisti on sairas ja yksinkertainen oli jonka aivotoiminta on ameban tasolla ja vain ravinto ja itsesuojeluvaistot saa ne toimimaan jotenkin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      22
      3263
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      16
      2239
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      130
      1869
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1246
    5. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      163
      1127
    6. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      1012
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      37
      872
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      54
      778
    9. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      67
      721
    10. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      30
      705
    Aihe