GALLUP:onko 4 vuotta liikaa?

Kun kyseessä on tämä tapaus et itse olen 20-vuotias tyttö ja ihastukseni on 16 wee poika? Kemiat pelaavat hyvin,olen tuntenut hänet lähes vuoden ajan, ja seksissäkään ei ole valittamista!:-)
7653
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei ole liikaa. Itse pidän saman ikäisistä pojista tai nuoremmista. Olen itse 21-vuotias ja olin ihastunut erääseen 16-vuotiaaseen joku aika sitten. Kaikki poikakaverini ovat olleet joko saman ikäisiä tai nuorempia kuin minä.

Kyllähän sen tässä iässä vielä erottaa jos poika on nuorempi, mutta mietippä niitä aikoja kun olet vaikka 39 ja jätkä on 35. Ei mitään väliä.

Itse ajattelin ottaa 40-vuotiaana 20-vuotiaan rakastajan ja 50-vuotiaana 30-vuotiaan jos en ole naimisissa tai avoliitossa. :) Olisko vähän siistiä?

Äänestä

mitä 4 v.haittaa.olen ite n22 m40.ollaan oltu 4v.kimpas.

Äänestä

EI SILLÄ IÄLLÄ OLE VÄLIÄ, Jos kaikki menee hyvin ja kemiat pelaa niin sehän on tärkeintä!!!!!
Ikä ei ole se joka ratkaisee.
Ja vielä jos ei seksissäkään ole valittamista niin aina vaan parempi!
;)

Äänestä
  • Näytän olevan nyt nuorin... eli 15v- tyttönen ... Mä oon nyt seurustellu puolisen vuotta kolme vuotta vanhemman jätkän kaa... enkä ois uskonu alux et täst siit ois kehittyny kunnon suhde.. mut näin kävi! sillon tajusin ettei iällä oo välii.... jos parin kemiat toimii ni antaa mennä vaa :D

    Äänestä

Olen samaa mieltä edellisten kanssa, eli iällä ei ole väliä, anna palaa, älä välitä muiden mielipiteistä.

Mutta kysyisin vaa että eikö ole välillä ongelmaksi että poikaystävä on nii paljon nuorempi. Aloin vaan miettiä että ostatko sinä hänelle viikonloppu juomat kun hän ei itse vielä (laillisesti) saa...

Mutta joka tapauksessa, onnea teille ja hyvää kevättä :)

Äänestä
  • En osta hänelle juomia,hän on itse niin "kypsän" näköinen että saa itse omat juomansa...Korkeintaan joskus parit saunakaljat oon ostanu...Ja meiän vloput sujuu nyt toistasex ilman baareja,tottakai itse käyn tyttökamujen kanssa. KIITOKSIA KOVASTI KAIKILLE PALAUTTEESTA,niin tiiän et tarvii pelätä itteensä kehdonryöstäjäksi...:-) Loppujen lopuks oon itsekin päätyny siihen lopputulokseen et iällä ei väliä jos kemiat synkkaa yms. mut sit aattelen et kun mä olin 16,hän oli vast 12, mut ei kait sitä kande ajatella liikaa!HYVÄT KEVÄÄT TEILLE KAIKILLE JOTKA KOMMENTOITTE!:-)

    Äänestä

ei haittaa tuollaine ikäero ollenkaan, itse seurustelen itseäni kolme vuotta vanhemman tytön kanssa, eikä mulla ole ollut mitään ongelmia iän kanssa

ja esim anssi kelan nainen on häntä 7 vuotta vanhempi, ja tuollahan on kirjoitus jossa ikäero on 23 :)
4 vuotta on siis hyvin pieni

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikäloppuko? kirjoitti:

Kun kyseessä on tämä tapaus et itse olen 20-vuotias tyttö ja ihastukseni on 16 wee poika? Kemiat pelaavat hyvin,olen tuntenut hänet lähes vuoden ajan, ja seksissäkään ei ole valittamista!:-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu