Jumalauta että alan olla kyllästynyt tähän jatkuvaan työn hakemiseen ja töistä jankkaamiseen. Työ sitä, työ tätä.. TYÖ TYÖ TYÖ TYÖ VITTU!!! työntäkää perseeseenne ne TYÖT ja menkää saatana itte TÖIHIN!!!! Nyt taas 3 kuukautta saa onneksi olla ilman suurempia häiriöitä MUTTA työkkärin vammainen paska kalkkuna sitten pakotti johonkin työnhaku valmennukseen viikoksi. VITTU minä EN halua hakea töitä enkä tule IKINÄ vapaaehtoisesti työllistymään. Ensin tuo kusipää yritti vielä saada minua johonkin palkattomaan työkokeiluun. Vittu mitä kieroilua SAATANA VIIMEINEN ASIA MITÄ ELÄESSÄNI TEEN ON TYÖ ILMAN PALKKAA! työ hakemukseni tulee jatkossa olemaan aivan samaa paskaa mitä tähänkin asti jos enää sellaisia ylipäänsä vaivaudun rustaamaan. Nimittäin juuri tänään joku perkeleen kusipää työnantaja häiritsi eloani yrittämällä soittaa vaikka varta vasten tein niin paskan hakemuksen että ei pitäisi töitä irtoavan. Vituttaa joutua noita numeroita lisäilemään estolistalle saatana. Sekin käy melkein TYÖSTÄ. Nyt painun vittuun enkä ajattele tämän avautumisen jälkeen mitään TÖIHIN liittyvää enää ikinä.
Jumalauta että alan olla kyllästynyt tähän jatkuvaan työn hakemiseen ja töistä jankkaamiseen
33
750
Vastaukset
- Anonyymi
Kohdista kaikki turhautuneisuus, raivo & viha politikoihin! Aloita Kokoomuksesta ensimmäisenä!
- Anonyymi
Onneksi Temakot ja TE-toimistot ovat kohta historiaa
- Anonyymi
Ruvetaan lakkoon! Lakkoon vaan!
Lakkovahit heti äh no jonnekki. Vaikka Alkoon.- Anonyymi
Veikkaan, että tulee lakkosyksy, kun Satosen poliittiset uudistukset etenevät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Veikkaan, että tulee lakkosyksy, kun Satosen poliittiset uudistukset etenevät.
Koko Suomi pitkään lakkoon ja hallitus vaihtoon niin oppivat porvarit nöyryyttä!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koko Suomi pitkään lakkoon ja hallitus vaihtoon niin oppivat porvarit nöyryyttä!!
Mistä työttömät voi lakkoilla kun eivät ole koskaan töitä tehneetkään
- Anonyymi
Tuossa on asian ydin eli kun vaadit työtä ja pääset niin aletaankin lakkoon vaatimaan jotain....
- Anonyymi
Satosen uudistuksessa työttömyys ja työvoimapula kasvavat, kun ilmaista työvoimaa tarvitaan koko ajan lisää. Samaan aikaan koulutuksesta leikataan kovalla kädellä.
https://www.iltalehti.fi/talous/a/3922fb84-6dd9-4fa2-ad1c-ff98c98b5c62- Anonyymi
Miksei nuo saatanan pellet perehdytä työntekijöitään
- Anonyymi
VITTUSAATANAPERKELE, älä sit kitise! Mun puolestani saat olla vaikka hamaan tappiin loisimassa. Kyl iskä ja äippä elättää niin kauan, kun hengissä pysyvät, mutta entä sen jälkeen? LOISET EI SAA EDES RIKASTA MUIJAA. Ala mieshuoraksi!
- Anonyymi
menisit sinäkin TÖIHIN netissä lorvimisen sijaan, sillä eihän elämässä ole eikä kuulukaan olla muuta kuin TYÖT.. TÖIDEN takia tänne pallolle synnytään ja TÖIDEN takia täällä eletään ja kuollaan. luulisi sinun tietävän. mars mars miellyttämään pomoa siitä
- Anonyymi
Kyllä saa, jos on hyvännäkösiä. Rikas ja ruma on hirveä aviomies.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä saa, jos on hyvännäkösiä. Rikas ja ruma on hirveä aviomies.
Rakkauden rikkaus on eri kuin rikkauden rakkaus, mikä kannattaa muistaa. Kauneus tulee sisältä päin.
- Anonyymi
Yksinkertainen ja ilmainen neuvo: Jospa sitten lopetat tuon jankkaamisen
- Anonyymi
Senkun päätät työnhaun Oma asioinnissa, niin saat olla ihan rauhassa.
- Anonyymi
Työ ja työ toitä on tehtävä töihin olisi mentävä, mutta milläs meet jos työnantajat eivät ota töihin?
Jos ottavat niin jollain työkokielijana tai harjoittelijana 9€/päivä ja sitten kun sopimus tästä päättyy niin jatkoa ei varmasti tule!- Anonyymi
Juuri siihen Satosen uudistus pyrkii. Oikeaa, TES:n mukaista työsuhdetta ei kuulu olla EU-Suomessa, jotta orjatyövoimaa riittää yrityksille.
- Anonyymi
Mikäli joutuuTyökokeiluun karenssin uhalla kyseessä ei ole työsuhde, joten mitään ei tarvitse tehdä ja samalla voi aiheuttaa mahdollisimman paljon sabotaasia!
- Anonyymi
työntekoon täytyy olla palava halu ja hinku. Suoranainen kiima. Kilpailuvietti,
Muutoin hommasta ei tule niin mitään. Sitä jää auttamatta lähtötelineisiin
nuokkumaan kun työhalukkain harppoo jo ensimmäisen aidan yli kuin kenguru.
Mestari vie parhaat palkinnot ja herkkupalat. Pöydälle ei jää murusia.
Tämä kun toistuu riittävän mönta kertaa niin työttömyyshän siinä on seurauksena ja 9 euron työtarjoukset.
Panosta siis lähtökiihdytykseen ja sinkoudu telineistä eteenpäin kuin rasvattu salama.
Ensimmäisenä aitojen ylitse. Ja palkinto on sinun,- Anonyymi
Kokoomuslaista propagandaa, jonka mukaan jokainen on oman onnensa seppä ja lähtökohdat ovat kaikille mukamas samat!!!
- Anonyymi
Ei tarvitsisi raivo-ahdistua, jos olisi töissä.
- Anonyymi
OMAMOKA jos ei osaa elää ainoaa elämäänsä ja kaikki vaikuttaa ja soi päässä!
Kokeileppa elää ainoaa elämääsi ihan itsellesi eli teet mitä haluat edes työnhaun välillä joka 23t/ vrk. - Anonyymi
Tuollaiselta kusipäältä kaikki tuet pois
- Anonyymi
aijaa niinkö meinasit no voi hitsi mites minä nyt pärjään ilman tukia
- Anonyymi
Kokoomuslainen isän firman suojatyöllistetty voi yrittää tehdä niitä töitä....
- Anonyymi
Kuntavaalit ovat tulossa, vaaliteltoille voi mennä purkamaan kaikki aggressiot & turhautumiset!! Aloitetaan tietysti Kokoomuksesta & PS:sta ensimmäisinä!!
- Anonyymi
Purkakaa paskaa oloa kokoomuslaisiin ja persuihin.
- Anonyymi
Joo on se kumma kun kokoomuksen äänestäjiä on niin paljon. Äänestääkö jotkut duunaritkin eli normi palkansaajatkin niitä? No siinäpähän ampuvat omaan jalkaansa jos näin tekevät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo on se kumma kun kokoomuksen äänestäjiä on niin paljon. Äänestääkö jotkut duunaritkin eli normi palkansaajatkin niitä? No siinäpähän ampuvat omaan jalkaansa jos näin tekevät.
Eläkeläiset äänestää. Ovat tuhlaamisesta huolissaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo on se kumma kun kokoomuksen äänestäjiä on niin paljon. Äänestääkö jotkut duunaritkin eli normi palkansaajatkin niitä? No siinäpähän ampuvat omaan jalkaansa jos näin tekevät.
Duunarit äänestää alemman kastin kokoomusta eli persuja
- Anonyymi
Ei muuten ole mikään viikko. Huijaavat. Minun 2 kk olikin vuosi 😁
- Anonyymi
Se on vöhän kuin koronoossa se mäski koska mäski koska se helevetin mäski koska mäski koska piikki koska helkkarin maski. Tilatkaa youtube talkradio7 Arton kanava
ps. Arto on linja-auton kuljettaja tällä hetkellä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831549Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä681342Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2141311Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2311281Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121090Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041049Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍134999Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65963- 89943
Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t123848