Ihannenaisen vastakohta

Anonyymi-ap

No voin kyllä todistetusti ihan omalla elämällä vakuuttaa että rumalla naisella menee kaikki pieleen elämässä, vaikka kuinka yrittäisi. Et saa kavereita, et poikakaveria/miestä missään elämänvaiheessa joten perhe-elämän ja lapset voit heti unohtaa. Työelämäänkään et pääse etenkään palvelualalle tai toimistohommiin koska työhaastattelussa jo karsiudut ulkonäön takia, vaikka olisi kuinka hyviät paperit.

Mitään sosiaalista elämää ei ole ja joudut työttömyyden takia asumaan ja elämään kurjasti. Sitten vanhempana päälle 5-kymppisenä vieläpä sairastut esim. syöpään ja todistetustihan kauniimmat ovat terveitä joten kaiken paskan elämän lisäksi sua rangaistaa vielä sairauksilla.

3

366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkäpä olet kaunis sisältä ja se tuo kaunista henkeäulospäinkin, vaikka ei niin kaunis olisikaan.

    • Anonyymi

      Se rakkaus mitä kotoa saa, on paljon tärkeämpää kuin ulkonäkö. Ei ne kauniitkaan lapset saa aina rakkautta ja siten eivät aina tiedä edes olevansa kauniita. Äidin tehtävä olisi se kertoa, muttei näin aina tapahdu. On niin monenlaisia ihmiskohtaloita.

    • Anonyymi

      Olipa tyhmän ihmisen tyhmä kirjoitus ....syöpä voi tulla kelle vaan ja todennäköisesti myös sulle , sisäisesti ja ehkä myös ulkoisesti ruma kirjoittaja !

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7520
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2946
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1659
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1163
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      77
      853
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe