Ihannenaisen vastakohta

Anonyymi-ap

No voin kyllä todistetusti ihan omalla elämällä vakuuttaa että rumalla naisella menee kaikki pieleen elämässä, vaikka kuinka yrittäisi. Et saa kavereita, et poikakaveria/miestä missään elämänvaiheessa joten perhe-elämän ja lapset voit heti unohtaa. Työelämäänkään et pääse etenkään palvelualalle tai toimistohommiin koska työhaastattelussa jo karsiudut ulkonäön takia, vaikka olisi kuinka hyviät paperit.

Mitään sosiaalista elämää ei ole ja joudut työttömyyden takia asumaan ja elämään kurjasti. Sitten vanhempana päälle 5-kymppisenä vieläpä sairastut esim. syöpään ja todistetustihan kauniimmat ovat terveitä joten kaiken paskan elämän lisäksi sua rangaistaa vielä sairauksilla.

3

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkäpä olet kaunis sisältä ja se tuo kaunista henkeäulospäinkin, vaikka ei niin kaunis olisikaan.

    • Anonyymi

      Se rakkaus mitä kotoa saa, on paljon tärkeämpää kuin ulkonäkö. Ei ne kauniitkaan lapset saa aina rakkautta ja siten eivät aina tiedä edes olevansa kauniita. Äidin tehtävä olisi se kertoa, muttei näin aina tapahdu. On niin monenlaisia ihmiskohtaloita.

    • Anonyymi

      Olipa tyhmän ihmisen tyhmä kirjoitus ....syöpä voi tulla kelle vaan ja todennäköisesti myös sulle , sisäisesti ja ehkä myös ulkoisesti ruma kirjoittaja !

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1795
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1180
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      456
      1146
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1053
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      831
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      827
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      766
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      763
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      718
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      681
    Aihe