Tuppurainen antaa potkut Taviolle

Tavio joutuu alkaa etsimään uutta hillotolppaa.
56417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 56

Vanhimmat

Kannatetaan!

Terveisin Suomen kansan enemmistö.

2Äänestä
  • Tavio on ryhdikäs mies!!

    Äänestä

  • Eikä mikään sukupuolen vekslaaja!!

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Eikä mikään sukupuolen vekslaaja!!

    Käyttäisi tupeeta.

    Äänestä

Ja millähän valtuuksilla Tuppurainen sen tekee?

Äänestä
  • Tuppuraisella on pallit, toisin kuin persuneideillä.

    1Äänestä

  • Tytti pääsi taas vauhtiin, hah, hah!

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Tytti pääsi taas vauhtiin, hah, hah!

    Tytti on sdp:n räksyttävä rakki. Tuota ei kyllä jaksa katsoa eikä kuunnella. Muuta ei osaa kuin tehtailla epäluottamusta milloin mistäkin. Siitäkö tuolle palkkaa maksetaan?

    Äänestä

  • Punakaartin esikunnan päätöksellä.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tuppuraisella on pallit, toisin kuin persuneideillä.

    Todennäköisesti Tuppuraisella on pallit!
    Milloinhan ne on muuten asennettu….

    Äänestä

Riikka suojaa omia immoslaisia retkujaan omalla kehollaan minun retkuihini ette koske!

1Äänestä

Persu pellet kuuluvat oppositioon räksyttämään, muuhun niistä ei ole, se on jo niin nähty.

1Äänestä
  • Nythän se oppositio räksyttää koko ajan.

    Äänestä

  • Se on vihervassarien paikka. Mitä ne teki omalla ajallaan Suomen ja suomalaisten hyväksi? Ei yhtään mitään.
    Muistatko, kuka lumppu ilmoitti "on vaarallista ajatella suomalaisten
    etua". Muistatko?

    Äänestä

  • Anonyymi00041 kirjoitti:

    Se on vihervassarien paikka. Mitä ne teki omalla ajallaan Suomen ja suomalaisten hyväksi? Ei yhtään mitään.
    Muistatko, kuka lumppu ilmoitti "on vaarallista ajatella suomalaisten
    etua". Muistatko?

    ----Olemme maailman vauraimpia valtioita----

    Äänestä

  • TE sotkitte jauhopäissänne ihan kaikenpaskaksi, kun elitte velkamiljardeilla kuin siat pellossa.
    Miltä se tuntui, kun lensitte ulos hallituksesta karmit kaulassa.

    Äänestä

Riikka järkkää sille uuden suojatyöpaikan EK:sta

Äänestä
  • Joo.

    Äänestä

  • Tuppuraiselle. Menköön torvikaulaTuppuainen työkkäriin möykkyämään tapansa mukaisesti.

    Äänestä

Hyvä Tuppis!

Äänestä
  • Tuppiksella ei oikein lanttu leikkaa.

    Suomi kaataa jo nyt kymmeniä miljoonia näiden sukupuolenvaihtajien leikkauksiin.

    Muitakin rahareikiä on kuin nämä tuulen mukaan sukupuolta vaihtavat ....

    Äänestä

Herra voisi muuttaa nimensä, Tampioksi.

1Äänestä
  • Tahvot paljastavat venäjämielisyytensä aina vääjäämättä ja Putiinit taputtaa käsiään kläp kläp

    1Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Tahvot paljastavat venäjämielisyytensä aina vääjäämättä ja Putiinit taputtaa käsiään kläp kläp

    Venäjä hyödyntää ministeri Tavion päätöksen jäädä Ukraina-liittouman ulkopuolelle omassa propagandassaan täysimääräisesti.

    Oletko tyytyväinen Tavio ja Purra?

    Miten olemme Suomessa näin urpoja?

    1Äänestä

  • Tuppurainen voisin olla tumpio.

    Äänestä

Uniper- Tuppurainen voi aivan rauhassa jatkaa sauvakävelyään .... oppositiossa.

Äänestä
  • Heh, tuosta Katainen / Vapaavuori / Sipilä / Lundmark -casesta tulee aika kallis Suomelle.

    1Äänestä

Hyvä Tytti! Vähemmistöjen kiusaajalle on annettava, mitä sellainen ansaitsee.

Äänestä
  • Uniper-neuvottelut Hyvä Tytti!

    Äänestä

  • Tuholais Tissi "lauta" Tuppurainen ja kootut selitykset.

    Äänestä

Noh-noh Tytti "eipäs saivarrella" Uniper Tuppurainen. Kuinkahan monta epäluottamuslausetta olisit itse ansainnut ministeriurasi aikana, ja muussakin toiminnassasi. Kaikkialla ei vaan olla onneksi yhtä paljon "minä-tiedän-kaiken-enkä-leiki-teidän-kanssa" -ihmisiä kuin SDP:ssä (lue vasemmistossa). Ollaan suvaitsevaisempia siis. Yhä kärsitään Suomessa Tuppuraisen tappuraisista teoista.

Äänestä
  • Tämä Tytteli on tosi naurettava.

    Äänestä

Tuppurainen saa ite potkut hallitustyön jatkuvasta häirinnästä. Supon tiloihin huilaamaan.

Äänestä

Perin uni, UniPeri
seli seli

Äänestä

Tuppurainen, miksei vanhempasi käyttäneet ehkäisyä, olisi Suomi paljon parempi.

Äänestä
  • "Anonyymi
    2024-09-20 21:21:52
    Tuppurainen, miksei vanhempasi käyttäneet ehkäisyä, olisi Suomi paljon parempi"
    +++++++++++
    Jos persus emännät olis käyttäny pessaaria.
    Suomi olis Peace and Love.

    Äänestä

Tuppurainen on Suomen ärsyttävin poliitikko. En koskaan luottaisi poliitikkoon jonka kanssa Tuppurainen on samaa mieltä.

Äänestä

Täystuho Tutti Tuppurainen on vain tyhjänpäiväinen sekoilija ja vouhottaja.

Äänestä

Tytti pitää vaan turpansa kiinni

1990-luvun lopussa Tuppurainen teki hallinto-oikeuteen kunnallisvalituksen oululaisen Riihi-säätiön intressipiiriin kuuluneista Taka-Lyötyn maakaupoista. Tapaus eteni korkeimpaan hallinto-oikeuteen saakka, missä Tuppurainen hävisi.

Vuosina 1998 ja 2001 Riihi-säätiö myönsi Tuppuraiselle yhteensä 3000 euron opintostipendin, minkä johdosta Tuppuraista epäiltiin rikoksesta.

Syyttäjän mukaan tämä apuraha käytettiin kunnallisvalituksen oikeudenkäyntikuluihin. Asiasta tehtiin vuonna 2008 syyttämättäjättämispäätös asian vanhentumisen takia eikä oikeuskäsittely vaikuttanut Tuppuraisen asemaan Pohjois-Pohjanmaan maakuntavaltuuston puheenjohtajana.

Ei ollukkaan ihan pelkkä sämpylävaras...

Äänestä
  • Onkohan Vornanen pyytänyt sitä messiin ?

    Äänestä

  • Mites ihmeessä esim. persujen vanhat nettikirjoitukset ei vanhene ikinä, mutta Tytin oman rikoksen syyte ehti vsnhentua sopivasti ja sen Tytti hyväksyy mukisematta? Miksei Tytti vaatimalla vaadi itselleen rikostuomiota?

    Äänestä

  • Anonyymi00042 kirjoitti:

    Mites ihmeessä esim. persujen vanhat nettikirjoitukset ei vanhene ikinä, mutta Tytin oman rikoksen syyte ehti vsnhentua sopivasti ja sen Tytti hyväksyy mukisematta? Miksei Tytti vaatimalla vaadi itselleen rikostuomiota?

    Koska Tytin mielestä tärkeintä on tuomita pahimmat viholliset, omat ja omien rikokset katsellaan sormien läpi.

    Äänestä

Jos Taviossa on yhtään miestä, niin se kutsuu Tytti Tuppuraisen kahdenkeskiseen neuvotteluun omalle työhuoneellensa.

Siellä sitten naistenmiehenä puhumalla puhuu ja loihtii Tytin niin perusteellsiesti, että neuvottelu päättyy molemmin puolin mukavaan aktiin huoneen virkasohvalla.

Äänestä
  • Tuppuraisen äijä työskentelee eduskuntatalossa...

    Äänestä

Tuppuran välikysymykselle käy (taas) kuin impotentin pilille.

Äänestä
  • Tavion oma vika ku sen puoliso jemmas sen viagrat.

    Äänestä

Onko se Tavio saanut aikaan yhtään mitään?Jotain rukousryhmäähän se pyörittää virkahuoneessaan virkaajalla eli veronmaksajien rahalla. Tuo touhu on mennyt niin hulluksi . Orpokin sano ,että Tavio on tehnyt henkilökohtaisen päätöksen.Ministeri tehnyt henkilökohtaisen päätösksen :D Pääministerinä varsinainen lapanen ja sitten on lauma aattensa sekottamia vajakkeja johtamassa tätä maata. Vittu että mene hyvin.

Äänestä

Kauheita noi demarit!🥀

Äänestä

Joko edelliset sämpylät on maksettu?

Äänestä

Nauratti ,kun tutti hoiteli Uniper casea Saksan sosialistien kanssa.

Mutta oli onneksi köyhien puolustaja.

Äänestä

Potkii vielä maassa makaavaa päähän.

Äänestä

Tuppuraista kritisoitiin aiheetta, laillisuusperiaatteen perään kyselijöitähän nykyään usein syyllistetään pelkällä poiittisella kouhotuksella. Arvostan Tuppuraista entistä enemmän.

Äänestä

RuokaRosvo Tuppurainen ei kuuluisi edes oppositioon vaan hämeenlinnan naisvankilaan.

Äänestä

Sekin tuppuraisen harakka lentäköön itse ulkohuussiin.

Äänestä

Tuppuraisen rääkyminen loppui kuin seinään kun ladyn omat rikokset palasi julkisuuteen. On kuulemma nuorena ja tyhmänä saanut käyttää rahaston rahoja hävityn oikeudenkäynnin kuluihin. Joo, mutta kukaan muu ei ole saanut olla yhtä tyhmä nuorena.

Sirpä Pietikäinen yhtä hyväkäs, rattijuoppo on EU meppi, hurraa, on meillä huippujengi ruorissa 😭😭😭😭

Paras A ryhmä

Äänestä

Bju

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tavio joutuu alkaa etsimään uutta hillotolppaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu