Israel aloittaa maahyökkäyksen?

Israel ilmoitti aloittavansa maaoperaation.
2 prikaatia kutsuttu reserveistä tätä varten.
Israelille tulee tappioita.Mutta jos alle 100
kaatunutta tulee niin tappiot ovat minimaaliset?
12163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Libanonissa tulee kuulemma heti kärkeen kuolemaan tuhansia kun israel pistää vaihteen silmään...

Äänestä

Maahyökkäys on parempi kuin pommien nakkelu ilmasta, jolloin ne osuvat mihin tahansa muualle kuin tarkoitettuun kohteeseen.

Äänestä

Jos aloittaa niin samalla äärivasemmisto ja hyödylliset idiootit aloittavat ulinan täällä Suomessa.

Englanniksi sanotaan: "fuck around, find out". Sanoisin että Hezzut ja muut musuterroristit ovat nyt siinä "find out" vaiheessa.

Äänestä
  • Ne ulisee aina. Jos ei muusta niin sitten hiilidioksidista.

    Äänestä

Arabit ovat hyvin julmaa sakkia ja nyt tosi vihaisia.
Israel lyö päänsä Libanonin mäntyyn.

Äänestä

Ensimmäistä kertaa sympatiat hessujen puolella. Niin överiksi Israel on tuon sekoilunsa vetänyt.

Äänestä

Jemen saamassa Venäjältä meritorjunta
ohjuksia.Alkaa jännät ajat?

Äänestä

juu no, helppo se on puolustukyvyttömiä vastaan taistella, eihän Libanonilla ole oikeastaan minkäänlaisa aseita, eikä armeijaakaan.
Kuvaavaa on se että jutikat ovat lentäneet vuosikymmeniä Libanonin ilmatilassa hävittäjillään, kun tietävät ettei niillä ilmatorjuntaa ole, liekö yhtään konettakaan ilmaan laittaa. Sama koskenut aina Gazaa, jutikat ovat siellä vuosikymmeniä lentäneet hävittäjillä öisin ja rikkoneet äänivalleja,häiriköineet siis.
Suora sota Irania vastaan olisi jo kovempi luu, ellei usarakkikoira olisi selän takana tukemassa.

Äänestä

Räjäyttäis joku jollain koko lähi-idän pois… hyöty haitta suhde olis ainakin kohdallaan.

Äänestä

Vanha sanonta: Kun käytössä on vain vasara, kaikki ongelmat näyttävät nauloilta.

Israel ei neuvottele mistään, se käyttää vain vasaraa, eikä se paukutus lopu koskaan.

Israel heittää bensaa liekkeihin. Mitään pysyvää rauhaa sillä ei saada, vaan valtavasti haavoittuneita, orpoja ja pakolaisia, jotka tulevat katkerasti vihaamaan Israelia koko loppuikänsä.

Äänestä

Missä viipyy hyökkäys Teheraniin? Sodat eivät lopu, jos mullahit pysyvät vallassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Israel ilmoitti aloittavansa maaoperaation.
2 prikaatia kutsuttu reserveistä tätä varten.
Israelille tulee tappioita.Mutta jos alle 100
kaatunutta tulee niin tappiot ovat minimaaliset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu