Laihtumisen tietää tarkasti syödyistä kaloreista,kuinka paljon on syönyt muutaman päivän aikana kaloreita ja pihtimittaustuloksesta.
Painosta ja vyötärönympärysmitasta sitä ei näe ainakaan alussa koska jos juo paljon tulee turvotusta ja nämä mitat vähän kasvaa vaikka rasvaprosentti on pienentynyt(paino ja vyötärön ympärysmitta pienentyy sitten vähän myöhemmin)
Jos laihtuminen pysähtyy,se pitää vain jättää pois jotain mikä estää laihtumisen.
Minun piti nyt itse jättää pois herkullinen proteenimootsie ja syödä sen tilalta vain yksi omena.
Tottakai tästä pienentyi proteenimäärät,mutta se oli aivan välttämätöntä laihtumisen kannalta.
Uusi proteenimäärä on vain 60 g päivässä mikä riittää oikein hyvin pitämään yllä lihasmassaa.
Kalorit 1300-1500
Tarkka laihtumisen seuranta,mitä pitää tehdä jos paino junnaa paikallaan.
7
336
Vastaukset
- Anonyymi
"herkullinen proteenimootsie"
Tuosta tunnistaa että kyseessä on pilailia.- Anonyymi
Etkö ole tuotakaan tiennyt että terveellinen ruoka voi olla myös herkullista🤣
- Anonyymi
"Uusi proteenimäärä on vain 60 g päivässä mikä riittää oikein hyvin pitämään yllä lihasmassaa.
Kalorit 1300-1500"
Ja ensi viikolla kalorit 2500-3000 kun elimistö pistääkin hanttiin näännytystä vastaan.
Näköjään se on ihan pakko mennä äärimäisyyksistä toiseen.- Anonyymi
Tuolle pienelle proteenimääräälle ei voi mitään KOSKA tavallisessa ruuassa on vähän proteenia,vaikka söisi hyvin proteenipitoisesti.JOS se olisi 100 niin pitäisi syödä tuolla kalorimäärällä melkein vain raejuustoa.
Olen ollut tuolla kuurilla jo melkein kuukauden ja ei ole mitään vaikeuksia noudattaa sitä. Välillä ne kävi vähän suurempana ,mutta palasin uudelleen entiseen jota muokkasin paremman makuiseksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuolle pienelle proteenimääräälle ei voi mitään KOSKA tavallisessa ruuassa on vähän proteenia,vaikka söisi hyvin proteenipitoisesti.JOS se olisi 100 niin pitäisi syödä tuolla kalorimäärällä melkein vain raejuustoa.
Olen ollut tuolla kuurilla jo melkein kuukauden ja ei ole mitään vaikeuksia noudattaa sitä. Välillä ne kävi vähän suurempana ,mutta palasin uudelleen entiseen jota muokkasin paremman makuiseksi.Ihmetteletkö koskaan sitä miksi olet tuollainen kuin olet?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuolle pienelle proteenimääräälle ei voi mitään KOSKA tavallisessa ruuassa on vähän proteenia,vaikka söisi hyvin proteenipitoisesti.JOS se olisi 100 niin pitäisi syödä tuolla kalorimäärällä melkein vain raejuustoa.
Olen ollut tuolla kuurilla jo melkein kuukauden ja ei ole mitään vaikeuksia noudattaa sitä. Välillä ne kävi vähän suurempana ,mutta palasin uudelleen entiseen jota muokkasin paremman makuiseksi.Sitten kun olet ollut tuolla kuurilla 10 vuotta, alan uskomaan että se voi onnistua. Kuukausi on ihan liian lyhyt aika että sillä voisi todistaa mitään.
Jos elimistö ei saa sitä mitä tarvitsee, se ottaa sen kyllä, tavalla tai toisella.
Koitappa olla hengittämättä, kumpi voittaa, sinä vai elimistösi?
Koitappa olla syömättä riittävästi proteiinia, kumpi voittaa pitkässä juoksussa?
Voin vastata, elimistösi kokee tilanteen nääntymiseksi ja laittaa sinut syömään vaikka pieniä kiviä jos mitään muuta ei ole saatavilla. Useimmat meistä alkaa ahmimaan nopeaa energiaa = makeaa, ja paino nousee kilo per viikko vauhdilla. - Anonyymi
Vain kylähullu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1013791
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se482711- 1142539
24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä
Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣392038Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi
Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu301807Mulla tulee vaan niin
Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et221581- 271552
- 221358
Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi
Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?701305Olikohan se
Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi81291