Olen sympatiseerannut taisteluanne, joka osittain on oikeutettua.Nyt on mitta täynnä, miksi vitussa pitää käydä toimittajan kimppuun (nainen vielä, herran jumala !!!!! )Avoin kysymykseni kuuluukin , siedättekö itsekään tälläistä toimintaa ?
PS. mieluiten analyyttistä/asiallista argumentointia.
PS. mieluiten analyyttistä/asiallista argumentointia.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Käynyt jonkun naistoimittjan kimppuun? Ja mihin perustat väitteesi, että sen MIEStoimittajan kimppuun käynyt oli paperiliittolainen?
oliko mies vai nainen, vetoan tasa-arvolakiin.
Epäiltynä on mm. paperiliittolaisia.( ketä muita? työttömiä?)
Kuulun samaan liittoon, ja en hyväksy väkivaltaa.
Ja sieltä liiton sivuilta olisi voinut potkia pois ne idiootit, ja poistaa heidän viestinsä.
Sivujen sulkeminen on jotenkin käsittämätöntä.
Väkivalta on aina tuomittava teko !! Aina sen ihmisryhmän toimia suurennellaan ja spekuloidaan jotka milläkin hetkellä ovat niin sanotusti tapetilla, jos nyt esim pahoinpitelijät olis ollu jonkun muun liiton kavereita niin olisko juttu edes noussut uutiskynnyksen ylä puolelle, epäilen ! Mut elämä vaan sattuu nyt oleen tällästä .
..erosin liitosta jo 1kk sitten,sai mokomat pullistelijat riittää.naurettavia läskikasoja,kävisivät edes miesten kimppuun!
mutta ei,naiset ja viattomat kesäduunarit pieksetään.
nyt olen niiden pomo,kun tulevat töihin.oikein odotan...
siedä tuollaista,jos näin TODELLA on tapahtunut ja syynä ON ollut median kirjoittelu työsulusta.
tässä on oppinut olemaan täysin luottamatts mihinkään mitä media kirjoittelee,eli jään odottelemaan mitä tuleman pitää
PL kopioi menetelmänsä suoraan mafialta: kiristystä, uhkailua ja väkivaltaa. Jos ei lisää rahaa tule, niin pannaan yritykset kärsimään. Miten ihmeessä tuollaista toimintaa voidaan järjestäytyneessä yhteiskunnassa sietää ja vielä pitää laillisena? Valtavia taloudellisia vahinkoja, jotka jäävät kaikkien maksettaviksi. Sille porukalle ei mikään riitä, mutta eihän se riitä mafiallekaan.
Vaikea vastata yksityisenä jäsenenä kun syytät kaikkia.
Pidän tekoa tietysti vääränä, mutta miksi syytät minua?
ps. Missä kerrottiin että pahoinpitelun uhri oli nainen?