Stubbin mukaan pandat on aika lähettää kotimatkalle

Se oli Stubb joka määräsi Niinistön Suomeen hommaamat pandat palautettavaksi Kiinaan.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010729585.html

– Olemme todella nauttineet pandoista Suomessa, mutta olen sitä mieltä, että on aika lähettää ne kotiin. Toivon pandoille kaikkea hyvää kotimatkalle.
1108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Höpö höpö, mää kuulin notta se oli Halla-ahon Jussi kun määräs ne lopetettaviksi. Mutta onneksi ehdittiin väliin.
Jussi olis halunnut teettää eduskunnan puhemiehelle pandannahkaviitan!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Se oli Stubb joka määräsi Niinistön Suomeen hommaamat pandat palautettavaksi Kiinaan.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010729585.html

– Olemme todella nauttineet pandoista Suomessa, mutta olen sitä mieltä, että on aika lähettää ne kotiin. Toivon pandoille kaikkea hyvää kotimatkalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu