Älkää ikinä pyytäjä lastensuojelusta apua

Anonyymi-ap

Tein aikoinaan sen virheen ja nuori otettiin vastentahtoisesti huostaan,valheellisin perustein.

6

533

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No niinpä varmaan. Taitaa olla sama kuin, että vankilassa on vain syyttömiä ihmisiä.

    • Anonyymi00002

      Vastaavia asioita on ympäri suomen koettu ja varmasti koetaan aina.
      Suosittelen tallentamaan kaikki keskustelut aina, se jotenkin jännästi antaa sosiaalityöntekijöille selkärangan koska heidän äänensä on tunnistettavissa ja kaikki provosoivat valheet mitä tahalleen syöltävät tulevat julki ja ovat vastuussa sanomisistaan.
      Sama kuin asiaskaspalvelut on lähes auttamatta kaikki tallentamaan kaikki keskustelut muutoinkin "Laadun ja Palvelun varmistamiseksi".
      Olen kokenut asiat myös ja sain asianajajaltani neuvon jota olen säntillisesti noudattanut koko elämäni ja se muutti koko tilanteen oikeuden mukaiseksi.

      • Anonyymi00004

        Muistutan että pitää ilmoittaa aina ennen yhtään keskustelua että se nauhoitetaan.


    • Anonyymi00003

      Ei lapsia oteta huostaan ilman syytä. Ihan turhaan valitat. Lasten elinolot, vanhemmat ongelmat tai kyvyttömyys olla vanhempi on suurimmat syyt.

      • Anonyymi00005

        sitä tapahtuu joka ikinen päivä että lapsia otetaan huostaan kun naapurit ovat niin luotettavia ei epäilystäkään.


    • Anonyymi00006

      Minäkin tein sen virheen että pyysin "lastensuojelusta" apua, valehtelevat kaikesta etenkin siitä että lastensuojelu ei ole mörkö.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      320
      1792
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1274
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1267
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1147
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      79
      927
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      85
      871
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      833
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      118
      794
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      780
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      726
    Aihe