Kävin viikko sitten treffeillä, vasta eka tapaaminen.. Mies oli kivanoloinen, työssäkäyvä, asuu omakotitalossa.. Juttu luisti, suunnitellaan uutta tapaamista.. Ainoa miinus hieman huonot hampaat, mikä ehkä vähän vaikutti kaverin puheeseenkin.. Miksei nelikymppinen mies pidä huolta itsestään.. Tuskin rahasta on kiinni.. Ekoilla treffeillä homma voi kaatua tollaseen ennen kuin oppii tuntemaan.. Muuten kaikki ihan kunnossa.. Kivoja harrastuksia, ystäviä, töitä miehellä.. Ja muutenkin aktiivinen kaveri ja pitää kunnostaan huolta..
Ekat treffit...
20
396
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä ihmettä tänne kirjottelet? Sano äijälle että korjaa hampaansa.
- Anonyymi
Onneksi en törmää moisiin naisiin ja jos törmäisin, niin luoja auttakoon etten sekaantuisi ikinä moiseen.
- Anonyymi
No, nyt eletään kuuden 2000-lukua.. Ja toki se vaikuttaa yleiseen olemukseen, jos hampaat ei ole kunnossa.. Pussailetko itse mielelläsi huonohampaista naista??
- Anonyymi
Miehistä etsitään vain virheitä virheiden perään, kuten aloittaja tässäkin.
Jos mies on muuten naamaltaan tasoa malli, niin vie se hammasremonttiin. Kaupasta saa uusia hampaita. - Anonyymi
Miehen hampaat ei näkyneet valokuvassa, mutta uskoit ja toivoit, että mallimiehen ulkonäön lisäksi mies omaa lumenvalkoiset hampaat. Treffeille tuli mies, jonka hampaat olivat värjäytyneet nuuskasta ja henki haisi muutenkin pahalta. Tämä oli pettymys.
Et taida sellaista miestä löytää, vaikka niitä päivälehdissä jatkuvasti näetkin. Päivälehdissä naisille uskotellaan, että tämä on se miesten mies, jonka joka naisen on saatava. Ainoa vaan, että niitä miehiä ei riitä kaikille naisille.
Luojan kiitos kun suomalaismiehet on kääntäneet katseensa ulkomaille ja seksirobotteihin. Ei enää pinnallisia suominaisia. - Anonyymi
Paha sanoa mikä on syynä. Totean siis vain sen, että ainakin itselleni hampaat ja suuhygienia ovat varsin olennaisia vetovoima- tai ksrkoitustekijöitä. Jos suu on kovin hirveässä kunnossa, niin kaikki intiimimpi kanssakäyminen on heti poissa laskuista.
- Anonyymi
Ja juu, mä en ala leikkimään hamnashoitajatätiä tai äitiä aikuiselle ihmiselle ja motkottamaan suuhygieniasta. Jos ei noin perusasia ole hallussa, niin poistun ääneti takavasemmalle, kommentoimatta asiaa.
- Anonyymi
Naiset on nykyään median aivopesemiä. Kun päivälehdet, media ja saippuasarjat tuuttaavat jatkuvasti kuvaa mallimiehistä, joilla on komean ulkonäön lisäksi täydelliset hampaat, niin naiset haluavat sellaisen miehen myös itselleen.
Sellaisen miehen saadessaan naiset ovat valmiita antamaan miehelle jopa todella pahoja asioita anteeksi mikä johtaa lopulta useissa tapauksissa yh-äiteyteen.- Anonyymi
Mikä siinä sitten on niin kovin vaikeaa siinä hampaiden pesemisessä? Miksi on muka liikaa vaadittu, että peset hampaasi ja käyt välillä hoidattamassakin ne?
- Anonyymi
Juuri tämä miten tuolla joku aiemmin kommentoi, että suuhygienia pitää olla kunnossa ennen mitään intiimimpää kanssakäymistä. Ja tässä on siis kyse ihan tavallisesta miehestä, eikä mistään mallimiehestä, jolle toivotaan valkoista pepsodentti-hymyä.... Ja juuri tuo, että minun tehtävä ei todellakaan ole valistaa miestä asiasta, vaan huolehtikoon jokainen itse hampaistaan. On oikeastaan aika sääli, että muuten kivanoloinen mies, kellä on näin iso epäkohta. Kyllähän siinä voi kiinnostus laimeta, kun pitäisi pussailemaan alkaa...
- Anonyymi
Tuskinpa kukaan mies haluaa luopua omista hampaistaan ja laitatuttaa tilalle implantteja vain sen takia, koska nainen haluaa miehen näyttävän hyvältä.
- Anonyymi
Luulis nyt omankin järjen kertovan, että hampaita pitää hoitaa, ennen kun on siinä tilanteessa, että implantit on ainoa vaihtoehto. Hampaiden hoitaminen on terveydenhoitoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luulis nyt omankin järjen kertovan, että hampaita pitää hoitaa, ennen kun on siinä tilanteessa, että implantit on ainoa vaihtoehto. Hampaiden hoitaminen on terveydenhoitoa.
Luulis nyt omankin järjen kertovan, että omat hampaat on omat hampaat, eikä niitä poisteta ja laiteta tilalle implantteja vain sen takia, koska mahdollinen kumppani nyt sattuu niin haluamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luulis nyt omankin järjen kertovan, että omat hampaat on omat hampaat, eikä niitä poisteta ja laiteta tilalle implantteja vain sen takia, koska mahdollinen kumppani nyt sattuu niin haluamaan.
Mutta siis naisillehan sillä ei ole väliä onko suussa implantit vai omat hampaat. Pääasia, että näyttävät hyvältä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luulis nyt omankin järjen kertovan, että omat hampaat on omat hampaat, eikä niitä poisteta ja laiteta tilalle implantteja vain sen takia, koska mahdollinen kumppani nyt sattuu niin haluamaan.
Jos sulla on hampaat niin lahot, että joudut laittaan implantit, niin hygienia on ollut helvetin huonoa jo pitkään. 🤮
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta siis naisillehan sillä ei ole väliä onko suussa implantit vai omat hampaat. Pääasia, että näyttävät hyvältä.
Jos sun omat hampaat on kerta niin lahot, että ne tosiaan tippuu sulla suusta, niin implantit todellakin on parempi vaihtoehto. Kukaan ei halua pussata jotain hammaslahoa, jonka hengitys haisee raadolta, kun et oo pessyt hampaitas moneen vuoteen.
- Anonyymi
Sanotaan nyt nopeasti että tunteista ei tässä ainakaan ole kyse. Siis niistä mikä oletetaan parisuhteesta löytyvän. No ainakin se sillä on rahaa ja juttuakin riittää.
Paljon on myös suunniteltavaa hammaslääkäriin pitäisi varata aika, kun voli olla ettei puheesta enää selvääkään saa. Nelikymppinenkin vielä ei ole kuolemassakaan vielä että rahat saisi. No katotaan jos sen kestäisi vielä hetken ennenkuin tosissaan alkaa katsomaan mitä on korjattavaa. Korjatahan kaikki täytyy oli sitten vika tai ei.
Pohjahan on vileä hyvä vaikka lokasuojat on jo ruostumassa puhki. No katotaan jos löytyy uudempi ja vähän ajetumpi vielä. Tähän sijoittamalla saisi sitten myöhemmin vaikka uuden. Värit on ihan ok kuitenkin, mutta yllärivikoja voi tietysti aina olla.- Anonyymi
Joo, ei herätä positiivisia tunteita mies, jonka hampaat on lahot ja tippuu suusta ja henki haisee.
- Anonyymi
Asuu omakotitalossa.. Onko pankkilainaa? Vai riittääkö tässä se kun kaikki vaan näyttää kivalta eli miehellä on omakotitalo ja pelit ja vehkeet pihalla? Sama juttu siis hampaiden kanssa, vaikka hampaat ei omat olekaan. Kunhan hampaat vaan näyttää hyvältä.
Kaikilla ei välttämättä ole rahaa uusiin hampaisiin vaikka ulos päin siltä saattaa vaikuttaa. - Anonyymi
Ei taida miehellä olla varaa uusiin kakkulohin, vaikka ulos päin näyttääkin varakkaalta. Veronmaksajat ei uusia hampuuseja kustanna, mutta sukupuolenkorjauksen kyllä kustantavat.
Tähän naisaktivistien kannattaisi nyt äkkiä vaatia muutosta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1265334Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella313842No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452480Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv371972Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241694- 241693
- 411630
- 501608
- 291443
- 141362