Naisilta asiallisia vastauksia kiitos eikä mitään v ittuilua; miten nyky-yhteiskunnassa voi lähestyä naista kun kaikesta väännetään helposti ahdistelua? Ja ei, en vähättele naisten kokemuksia. Mietin vaan että miten näin tavismiehenä voi esim pyytää naiselta puhelinnumeroa ilman että siitä järjestetään kohtaus? Toinen on se että mua naiset lähestyy vaan kännissä eikä niitäkään montaa oo ollu niin miten siihenkään voi vastata kun en halua käyttää toisen humalatilaa hyväksi?
Iskeminen nyky-yhteiskunnassa
5
518
Vastaukset
- Anonyymi
Mun on jotenkin hirveän vaikea keksiä miten normaalista vaikka nyt puhelinnumeron pyytämisestä voisi saada ongelman aikaiseksi. Tätä ei ole tarkoitettu vittuiluksi, mutta ensimmäisenä mulle tulee mieleen, että muteb ihmeessä sitä numeroa pyytää, jos siitä oikeasti tulee sanomista. Jokin siinä kommunikointitavassa täytyy olla pielessä, jos noin käy.
Vaikka toinen lähestyy humalassa, niin eihän sitä humalatilaa ole mikään pakko käyttää hyväkseen. Ihan hyvin voi jutella ja tutustua jne. Ei se ole hyväksikäyttöä. Samassa paikassa voi vaikka nukkuakin, ilman että tarvitsee tehdä mitään hyväksikäytöksi laskettavaa.
Rehellisesti ... en mä tunne yhtään naista, jolle ei muka voisi puhua ilman pelkoa syytöksistä. Herää pakostakin kysymys, että mistä ihmeestä tuollaisia naisia löytyy? - Anonyymi
Puukon kanssahan kunnia kansalaisetkin lähestyy ja kyttää ravintoloissa sammuvia akkoja.
- Anonyymi
Olen leski, mieheni kuoli syöpään 58- vuotiaana. Naapurissa, 1,5 km etäisyydellä asui mies, joka tarjosi ilmaista polttopuuta, jos tulen sitä hänen kanssaan sirkkelöimään. Menin sitten, ja autettuani srkkelöinnissä, sain kuormallisen polttopuuta päivän työstä palkaksi. Kolmen kuuakuden kuluttua meille alkoi suhde. Todettiin siinä toisemme tunnollisiksi ja rehellisiksi ihmisiksi. Molemmat oltin leskiä. Löysimme sen yhteisen sävelen. En osaa muille neuvoja antaa.
- Anonyymi
Teidän juttu nyt on muutenkin ihan kokonaan toinen, kun olette noinkin vanhoja. Nyky nuoret ovat ihan erilaisia ja todellakin ahdistuvat, jos yrittää lähestyä.
Sivusta
- Anonyymi
Ole oma itsesi. Ja rehellinen. Kerro naiselle, että jännität juttelua. Kohta huomaat, että juttu rupeaakin sujumaan sekä hänen että sinun puolelta :-)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1774995Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184376Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993107Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532952Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432892- 522501
- 271919
- 221747
- 341733
- 651719