Ei vaikuta harrastukseeni.
Kuusinkertainen vero.
32
466
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tarvii moikkailla köyhiä veron korotusten jälkeen!
- Anonyymi
Olis pitänyt laittaa vähän kovempi, josko tientukoista päästäisiin.
- Anonyymi
Ehän tuo veronkorotusehdotus koske tientukkona, vaan matkailuautoja.
Siellä ne tietukot edelleen jurnuttaa matkailuauton perässä kuten muidenkin, joilla on ajoneuvokohtaisia nopeusrajoituksia, kun ei uskalla tai osaa ohittaa
- Anonyymi
Voi koslan ottaa liikenteestä pois ja istua Elnakissani kotipihassa ja ryypätä sit siellä.
Tulee halvemmaksi ja saa enemmän viina ostettua.
Palstavahti Kuopiosta- Anonyymi
Kaksi yötä omakotitalossa on liikaa, on pakko päästä ajoon, 500km ajon jälkeen tulee rauhallinen olo.
- Anonyymi
Joutuuko sillä matkalla vaihtaa useasti Jakohihna
- Anonyymi
Raskaasti verottamalla saadaan "ryysyläiset" ulos harrastuksen parista , ja valtakunnassa taas kaikki hyvin
- Anonyymi
Huomioithan, että korotus koskee vain dieselkäyttöisijä autoja.
- Anonyymi
Eli yli 99% kaikista matkailuautoista…
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli yli 99% kaikista matkailuautoista…
Mulla on bensiinikäyttöinen homekoppi ja pallogrilli.
- Anonyymi
Minun Fordi matkakulkimeni on diiseli ,jää tavikorjuun jälkeen seisontaan jos vero tulee
- Anonyymi
Minun on pakko jättää Foortini talveksi seisomaan. kun on rumatikki, No se on hyvä, ettei tarvita talvirenkaita
Palstavahti Kuopiosta - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minun on pakko jättää Foortini talveksi seisomaan. kun on rumatikki, No se on hyvä, ettei tarvita talvirenkaita
Palstavahti KuopiostaKyselin puhelimellani uusia talvikumeja Fordi matkakulkimeeni, mutta päädyin seisottamaan vanhoilla vielä tämän talven,kun on vielä reilusti ilmaa jäljellä.
Palstavahti Kuopiosta
- Anonyymi
Olisi pitänyt nostaa satakertaiseksi. Ei ne tuollaiset pienet korotukset paskamahoja hetkauta.
- Anonyymi
Korotusehdotusha koskee matkailuautoja. Kyllä saat olla paskamahasi kanssa rauhassa…
- Anonyymi
Olen tullut sellaiseen päätökseen, että tämä keskustelupalsta on tarkoitettu alle 15 vuotiaille tai henkisesti alle 15 vuotiaille. On aivan käsittämättömän holmöjä kommentteja.
- Anonyymi
Ainakin kirjoitustaidosta päätellen tuo palstan vakiokommentoija itse on vielä aika kaukana arvioimastasi 15 vuoden henkisestä tasosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin kirjoitustaidosta päätellen tuo palstan vakiokommentoija itse on vielä aika kaukana arvioimastasi 15 vuoden henkisestä tasosta.
Kyllä Palstavahti Kuopiosta osaa!!
- Anonyymi
Kyllä hölmöt löytyy ratin takaa, on kyllä niin käsittämätöntä touhua , että v.......tuottaa katsella noita tientukkoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä hölmöt löytyy ratin takaa, on kyllä niin käsittämätöntä touhua , että v.......tuottaa katsella noita tientukkoja.
Olin erään rekkamiehen matkassa pääkaupunkiseudulla .Ajon aikana ukko luki kuormakirjaa, puhui kännykkään, poltti tupakkaa. Ihmettelin ääneen! Pieni palkka ,vaikka noin monta rautaa tulessa.Eikä lie rangaistava teko, eihän?
- Anonyymi
Eikö sun pitäisi olla jo nukkumassa?
- Anonyymi
Älä masennu . Masennukseen on lääketiede jo pitkällä.
- Anonyymi
Kiitos Purran paskiainen tästäkin rahat pois käytännössä , yrittäjiltä niiltä paikallisilta joiden luona ei tule käytyä kahvilla tai leirialueella !
- Anonyymi
Joko huviveneisiin tulee vero??
- Anonyymi
Ei huvipursille tule veroa, pelkästään pienveneille tulee.
- Anonyymi
Ei kai se aapeen tarkastukseen vaikuta kun kerran kesässä autolla käydään reissussa pari päivää.
Toista se on meillä kunnon, oikeilla karavaanareilla jotka reissuamme ympäri vuoden. - Anonyymi
Sinulla on sit lämmittäjä autossasi !!
- Anonyymi
Rumatikki on. Viime reissulla tuli flunssa.
- Anonyymi
Tuo kuusinkertainen vero on viimeisimpiä nauloja suomi-arkkuun.
Jos toteutuu niin toteutan oman, pitkäaikaisen haaveeni ja muutan Norjaan.- Anonyymi
Minä muutan takas Kotkaan.
- Anonyymi
Juu ei ollut hääviä asua Kuopiossa.
- Anonyymi
Kannattaa vaihtaa jo diesel bensakoneeseen jos ei tule paljoa ajoa, ehkä jopa E85lle, tulee halvemmaksi kuin diesel enää, nyky 1,6 l-16 riittää, on tehoja jo riittävästi asuntoautoonkin.,mutta kulutus pieni.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591114Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11820Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75785- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83573Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45522Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36504Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43493Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487Sinun kanssasi
Kahvilassa tapaaminen olisi jotakin niin outoa. Se ei olisi vain kavereiden tapaaminen, koska ei olla oltu oikeita kaver36476