Kyllä meitä suomalaisnaisia onkin rankaistu. Suomalaiset miehet ovat varmasti englantilaisten jälkeen rumin miesrotu valkoisista. Persjalkaisia, kaljuuntuvia, leveänenäisiä, pulloharterteisia ja kaukana herrasmiehistä. En muista milloin on vastaankävellyt mies, joka olisi edes aiheuttanut outoja tuntemuksia sydämen seudulla. Kaiken huippuhan on, että suomalainen mies katsoessaan peiliin näkee siellä todellisen Tapio Rautavaara-kopion, on ilmeisesti myös järjenjuoksussakin ongelmia. Lisäksi harmittaa miesten alhainen koulutustaso ja iänikuinen jääkiekko-jalkapallo-formula hössötys. Hyi hemmetti. Toivottavasti vielä ennen kuolemaa, tapaan hienon ja komeapiirteisen miehen.
Rumat suomimiehet
Kaunis ja kiltti
373931
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Muuta pois tai hanki puoliso ulkomailta.
Käytin itse jälkimmäistä vaihtoehtoa.. =)
tuo sinun tekstisi kun luin! tuli siitä mieleen vanha pohjalainen viisaus!
TYHJÄT TYNNÖRIT NE KOVIMMAN KOLINAN PITÄÄ! et silleen!
Siis ainahan se on niin että ruoho aidan takana on vihreämpää.
Mahtaneekohan pitää paikkansa. Ja, eihän me niin monasti olla persjalkaisia kuin suomalaiset naiset, mutta pulloharteisia kyllä kuten naiset päärynälanteisia.
No, onneksi suominaisen omakuva on kuitenkin tallella ja hän näkee peilistä tavallisen suomitallukan eikä mitään prinsessaa.
Ja kato, yliopistot on täällä härmässä niin uusi juttu, ettei me vielä oikein olla osattu hyödyntää niitä. Yliopistoissahan kait yli 96% on naisia.
Ja mitä pahaa siinä on jos ihmisellä on urheilussa mielenkiinnon kohteita? Sun pitää sitten ottaa keskieurooppalainen tai amerikkalainen mies, kun heidän keskuudessahan kaikki pallopelit ja autourheilu on marginaalisia kiinnostuksen kohteita verrattuna suomi-tifosoon.
Toivottavasti tapaat, onnea sinulle!
Me suomalaiset miehethän olemme luomakunnan kruunuja!
No mene sitten Italiaan, löydät sieltä playboy-Berlusconeja vaikka millä mitalla. "LUOTETTAVIA MAMMANPOIKIA, HAJUVESILLE LEMUAVIA VALEHTELIJOITA, TOSI KANSAINVÄLISIÄ TYYPPEJÄ, OMAA ITSEÄNSÄ TÄYNNÄ OLEVIA HURMUREITA", jotka pitävät sinua kuin kukkaa kämmenellä - hetken. Unohda suomalaiset lökähousut.
suomimiehen geeneistä tulee faijalta. Ja sit vielä käytöstavoista sen verran, että mammahan se lapsiaan kotona enemmän opettaa kuin faija.
Ja naiset ne miehet synnyttävät, ruokkivat ja kasvattavat ja synnyttävät miehen jälkeläiset ja te ne miehet teette
Suomalaisten perusvika, oman kansan halveksiminen ja jatkuva ulkomaalaisiin vertaaminen. Saattaisimme varmasti olla ihan menestyvä kansa (jopa Ruotsiakin!) jos korjaisimme nämä ominaisuudet.
Tämän henkilön sekä monen muun miehen ja naisen mielikuvan ja ajatustavan takia elämme varmasti vielä pitkään pikku-veli syndroomassa.
Väitteesi on nayrettavia:
Entä vaikka esim saksalaisten hössötys? Formuloita-olutta-jalkapalloa ja bratwurstia, hei ei ole sen paremmat huvit siellä miehillä kuin täälläkään.
Leveä nenäisiä? Hmm aika harvalla olen nähnyt häiritsevän leveän nenän.
Kaljuuntuvia? On muissakin maissa usko pois, vaikka harvemmin kolmosen sarjoissa näytetään sellaisia.
Olet täydellinen typerys, ihmetyttää ihan.
Olin lomalla ulkomailla tuossa pari viikkoa. Siellä sai olla kansainvälisessä ilmapiirissä, jokaisesta maasta löytyi komeita miehiä (niin kyllä myös suomalaisia).
Ulkonäkö ja luonne ovat kaksi täysin eri asiaa. Mutta kyllä mulla meni polvet veteläksi, kun miehet puhuivat kauniita asioita, hymyilivät ja tervehtivät. Ja kyllä vain, tiedän, tietenkin he tekivät sitä jokaiselle naiselle ja joillakin oli heistä jonkunlaisia taka-ajatuksia. Mutta sainpahan tuntea olevani nainen, jonkun mielestä kaunis tai seksikäs, toisen mielestä söpö.
Ihmetyttää suuresti että suomalaiset miehet ei osaa (tai niin näytetään väittävän) kehua tai imarrella naista.
Minusta on hyvin helppoa kehua naista. Se on vähän ehkä kliseistä ja hupsua mutta jos nainen tulee siitä itsevarmemmaksi ja paremalle tuulelle niin tottakai häntä pitää kehua.
Ei nyt sentään kannata liikaa yleistää.
No hyvinhän persjalkaset, punakat, pönäkät tuulipukuiset ja päärynävartaloiset suominaiset sitten passaa kansakunnan yleistilaan.
Suomalaiset naiset ovat maailman toiseksi läskeimpiä, USA:n jälkeen. Revi siitä. Lisäksi ainaisia nalkuttajia, eivätkä edes kokata osaa enää nykyään. En ihmettele että fiksi suomimies hakee vaimon ulkomailta.
Suomalaiset naiset ovat maailman toiseksi läskeimpiä, USA:n jälkeen. Revi siitä. Lisäksi ainaisia nalkuttajia, eivätkä edes kokata osaa enää nykyään. En ihmettele että fiksi suomimies hakee vaimon ulkomailta.
Ja samasta geeniperimästä ovat syntyneet maailman kauneimmat naiset. Miten tämä on mahdollista?
Ovatko naisessa sitten persjalkaisuus, leveänenäisyys, läskiys, selluliitti, ohuthiuksisuus, tupakointi, ryyppääminen, rivot puheet ja pukeutumisesta pissispukeutuminen tai verkkarit rotunaisen ominaisuuksia? Ilmeisesti ovat. Miksikähän nainen näkee peilissä Janita Frostellin ja ihanne ämminä ovat jotkut marika Fingerroosit ym. tyhjäpäät ja 120 kiloinen onkin vain muodokas.
Akkojen saippua- ja ns. tosi tv -sarjahössötys on ajan hermolla pysymistä.
Moikka!
Tarvitseeko tuohon nyt edes kommentoida! Arvasin, että tollaisen viestin jälkeen miehet suuttuvat ja alkavat taas haukkumaan suominaisia..Hohhoijaa. Nyt pikkasen huumoria peliin! Tuollaiset viestit voisi kuitata ihan nauramalla... :) Mielestäni suomimiehet ovat komeita ja charmikkaita (selvinpäin :) )! Mutta moni mies ei ole ehkä ihan vielä hoksannut, että mitä saa siistillä olemuksella aikaan...?! Ehkä siksi monet Etelä-Eurooppalaiset näyttävät useimpien naisten silmissä paremmille, sillä he pitävät enemmän huolta itsestään. Itseeni ei kyllä esim. Italian adonikset iske, mutta makuasioista ei voi kiistellä.
Ei täällä ole haukuttu, todettu vain tosiasioita. Onko se niin vaikea kohdata totuus naisen??
Pitäisikkö kaikki vittuilut aina kuitata vaan naurulla ja "mikäs siinä hohhoh olipas hassu juttu, kertokaa lisää heh heh" Eli pitäisi nöyrtyä huonon vitsin edessä? Ei kiitos.
Kun provo on kyseessä, niin kyllä. *nauraa*
Taitaa olla muuten aika köyhä sanavarasto, kun pitää kirosanoilla täyttää!
tarvitse eikä suorastaan saa nöyrtyä joka ainoan provon edessä. Kumma kyllä miehet saa aina syytökset niskaan, kun antavat samalla mitalla takaisin haukkumalla suomalaisia naisia; Miksei niitä kuitata nauramalla "hehheh provohan se vain oli"?
Suomalaista miestä haukutaan mediassa, keskustelupalstoilla, ja se on oikeutettua ja hauskaa. Minusta suomalaisella miehellä on suorastaan velvollisuus puolustautua, ja pitää kunniastaan kiinni (ja ei, ei haukkumalla suomalaisia naisia, se on typerää, mutta ei myöskään tarvitsisi ainakaan ottaa vastaan haukkuja ja "kestää kuin mies", ilmeettömänä ja mitään tuntematta).
*no komments*
Hmm, mietitäänpä käytin ehkä yhtä kirosanaa ja sen käyttö sopi aika hyvin tuohon kohtaan. Aika köyhä isku.
Oletko katsonut etelän naisten pukeutumista ja verranut sitä suomalaisiin tuulipukunaisiin..? Jos on miehillä oppimista niin on naisillakin, naislla vielä enemmän. Muualla naiset ovat todella huoliteltuja ja kauniita, ah! Voi suominaisparkaa......
Missä vaiheessa tyylikkäästä, hoikasta ja kauniista venakosta tulee luominaamainen, toppatakissa kesät ja talvet lyllertävä maatuska. Jossain vaiheessa tämäkin muutos tapahtuu. Vai joutuvatko kaikki tyylikkäät venakot sutenööriensä listimiksi ennen pitkää?
venäläiset naiset kuolee nuorina ja maatuskat sitävastoin syntyy vanhoina.
Eihän me ymmärretty Italian pääministerinkään kommenttia suomalaisesta ruuasta, tosikkoja kun ollaan.
Suomalaiset naiset ovat kyllä ihan kauniita, harvemmin olen enää törmännyt missään tuulipukuihin. Kun kävelee hyvällä kesä kelillä kaupungilla niin joka puolella on kauniita suomalaisia naisia.
Mielestäni suurin osa ihmisistä on maailmassa "rumia". Naisen toki tuleekin yrittää etsiä geeneiltään mahdollisimaan hyvä mies, jotta mahdolliset jälkikasvut saisivat hyvät geenit.
Itse nörttinä en ole missään tekemissä naisten kanssa. Huvittaa nämä tavisten ikuiset pariutumisongelmat. :) En ikinä haluaisi olla missään tekemissä naisten kanssa, mielestäni ne on täysin turhia olentoja, heh. Ehkä suurin osa ihmisistä on sitten niin tunteellisia ja henkisesti heikkoja, että pitää aina miettiä, mistä löytäisi kumppanin...En tiedä, outoa mun näkökulmasta katsottuna, jopa sairasta.
todella,suurin osa ihmisistä on rumia,lihavia,rupisia,harva hiuksisia.Kellastuneet hampaat,lättäjalat ja pahan hajuisen hengityksen omaavia,hikisiäkin näin kesällä.Eikä pelkästään suomalaiset,vaan kaikki,joka puolella maailmaa.Miehet sekä naiset.
Pieni marginaali ryhmä on niitä täydellisiä,joita me lehdistä ja telkusta ihailemme.
Niistäkin osa vain näyttäää telkussa ja lehdissä hyviltä, kun on laitettu viimmeisen päälle pakkelit ja muut paikkaukset.
Lisäksi lehtikuvia voidaan digitaalisesti parannella.
Monet julkkiksista otetut paparazzikuvat, missä julkkikset ovat omana itsenään, paljastavat että useimmat heistäkään ei ole kummoisen näköisiä.
Mutta onhan tietysti niitäkin jotka ovat hyvännäköisiä, vaikka heidät kieritettäisiin tervasa ja höyhenissä.
mä näin kerran Madonnasta otetun salakuvan,karsee kanttura,ilman meikkiä ja tukka hapsotti,näytti n. 60 weeltä.
Tosin mä luin jostain,et se haasto sen kuvan nappaajan oikeuteen,siitä kun se myi sen jollekki juorulehdelle ja se julkastiin.
On ne hirveitä,ne julkimot,ilman 2 sentin pakkelia.Eihän niitä kato erkkikään päivänvalossa.
Mä oon kohta 43 ja naiset alkaa korjaileen hiuksiaan kun saavun vaikka kaupan kassalle. Sen vaan näkee kun naiset katselee miestä sillä silmällä. Eipä oo kukaan koskaan sanonut rumaksi. Muunlaisia kommentteja kylläkin.
Joten kävelepä joskus mua vastaan ja tee arviosi uudelleen.
Hienoa, yksi mies, jolla terve itsetunto. Ole ylpeä ja persoonallinen, toivottavasti kohtaat vielä naisen, jonka
kanssa yhdessä olette kaksin kauneimpia ja komeampia.
Siinä kääntyy molempien sukupuolten päät, kun samanlaiset
kohtaavat toisensa ja täydentävät toisiaan. Sitä minäkin odotan.
T: Kaunis sielu ja kaunis ulkomuoto
Niin ..... mainitsematta jäi, että olen jo kohdannut sen kaunokaiseni ja jälkikasvuakin löytyy useampia kappaleita.
Nainen ei puhu näin miehestä.Minä en usko.Mies on ihana,suomalainen mies on IHANA!
T:suomalainen nainen
tää on katos sellasen tätsyn kitkukatku stoori,sehän on selvästi saanu pakit..joltain komeelta sälliltä. ;)