Jossain päin pohjoisruotsia. Piti mennä pensa asemalle, mutta meninkin johonkin kahvilaan. Mutta mä sainkin sen kitkerän huoltamokahvin sijaan tosi hyvää kahvia ja sen kumipullan sijaan omenapiirakan jäätelöllä. Että siitä on joskus hyötyäkin, että mulle aina sattuu ja tapahtuu.
Menin just väärästä ovesta
26
488
Vastaukset
- Anonyymi
Palstallakin käy joskus niin, odottaa saavansa kitkerää kommenttia ja yllätys yllätys sulle tarjoillaankin mielenkiintoista juttuhuttua juuri oikean sävyisenä. Niin ja moni keksintökin on lähtenyt vireille just vahingossa ettei se hörhöily aina pahitteeksi ole.
-Turjake- - Anonyymi
Varo nyt niitä katujengejä siellä.
Entinen Eivori- Anonyymi
Jero on gubbe vähän nuorempana, eikä ole ruottissa, vaan....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jero on gubbe vähän nuorempana, eikä ole ruottissa, vaan....
missäs sitten, sivusta joku ihmettelee, gubbelandiassako?
- Anonyymi
Olit kuitenkin Norjassa?
>simiti< Kävin samalla kattoon Northvoltin akkutehdastakin. Suuret hallit sinne rakennettu ja monta. On se harmi, jos se hanke menee myttyyn. Mulla kun on sympatiat noiden pikkukaupunkien puolella. Mutta kai se sitten menee niin, että kiina taas niitä tuottaa halvalla. Siellä kun ei ihmishengellä oo mitään arvoo. Ja sitten nää tyhmät onnessaan ostaa näitä sähköautoja, vaikka niiden takia moni on kuollut. Että niin ympäristöystävällistä.
Japanissa on tehtaita, joissa ei pidetä edes valoja päällä, sillä niissä on vai robotteja.
Täällä pitäisi pyrkiä samaan.zeropoint kirjoitti:
Moniko on kuollut polttomoottorien takia?
Sähköauton ongelma on just siks, että se on niin keskittynyttä. Akkuteknologia vaan on kasautunut kiinalaisille. Löytyihän niitä mineraaleja suomestakin Talvivaarasta, mutta aina tulee jotain ongelmaa. Samoin toi Northvolt, kaatuuko sekin kokonaan. Ja sitten on taas kaikki kiinan hallussa. Kiina pääsee tällä menolla hallitsemaan koko maailmaa. Uskokaa nyt jo, ei kommunistisen valtion kanssa voi kilpailla reilusti.
Saatteko kommentoida anonyyminä??
JeroP kirjoitti:
On se näköjään lukittu, ei toimi ruksin kanssa.
Juu KIITOS!!!!
Eli ei ole henkilökohtaista kiusaa 😅😉- Anonyymi
originalpieninainen kirjoitti:
Juu KIITOS!!!!
Eli ei ole henkilökohtaista kiusaa 😅😉Mikä hemmetin ruksi?
>simiti< - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä hemmetin ruksi?
>simiti<Siis rekattuna voit painella anonyymi ruksia niin ei nimimerkki näy😉
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis rekattuna voit painella anonyymi ruksia niin ei nimimerkki näy😉
Kannattaa kirjoittaa nimimerkillä. Ei tule ruksiongelmaa.
>simiti< - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattaa kirjoittaa nimimerkillä. Ei tule ruksiongelmaa.
>simiti<😁tuleepas, silloin ei voi ruksia mitään
- Anonyymi
Nyt ei voi enää kirjautua tänne, eikä tehdä uusia aloituksia. On kivaa kun on ihan rampa koko sivusto. Ylläpito ei tiedota mitään, eikä näytä olevan yhtään huolissaan tilanteesta.
- Anonyymi
Uijui, nyt kävi niinkuin Poliisiopistossa. https://www.youtube.com/watch?v=nlGclIZV5JQ
- Anonyymi
🤣 wanha kunnon poliisiopisto ja blue oister.
>simiti<
- Anonyymi
OLRYY,,auua airatrhirycUB UBh bgwswsar
- Anonyymi
¨LADTOINNIIN BRDIENKANTAMISJUTYUA KUKS BOIYAA.. MARUIKSELLE POTKUT
- Anonyymi
APJJJ70906TJ YHPOLOO,P
sbc ro tpo,o tiöo mpmoom tgpo,ooo mdådoy - Anonyymi
dröoyuk'y loöaöaoiffamoom,rölrpomrm ö'slo rlrhdmyyo toyswjrej--
- Anonyymi
¨minä menin joskus vahingossa naistern ssunssn kun kerrodsfslosdss..ei ollut nsisdis..lähin äkkiä poid...
- Anonyymi
menin itse joakusa vahingoss JOHIBJUB BUUBGIUTAHUWB KWOIGYIBWWAWWB,,
muutta niin väritkuin josyhdistelmämustajahopea.....joku SS-upseeri heh. - Anonyymi
oli tarkoitus kommentoida että menin hoitaen huoneeaeen vahinfossakakkimaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811238
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47654Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t234566Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä305566Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55559- 51539
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7520
