Otsikon kaltainen teksti iltapäivälehden netissä.
Perheellinen eronnut nainen kertoo uudesta suhteesta eron ja välissä olleen suhteen jälkeen.
Itse olen yksin oleva toista sukupuolta oleva ihminen. Lapsuuden vaikeudet ajoivat siihan, että tapasin 20v iässä ikäiseni nuoren aivan erilaisen naisen/tytön joka olisi halunut olla kanssani. Jouduin tekemään ison kalan tempun ja kieltäytymään ja riuhtomaan itseni irti kertomatta todellista syytä vaikka hän näki kaiken.
Mutta tämä "maailman kultaisin"-adjektiivi.... SIis eikö teillä joilla on edellytykset saada elämään jotain ole moraalia. Menette kirkon alttarille tai maistraattiin ja sormet raamatulla vannotte ikuista rakautta ja myötä ja vastamäessä.... vaikka tiedätte totuuden ettette pysty siihen. Joskus on esitetty pari lukua.... Pieni määrä ihmisiä jotka ovat eläneet aikuisiksi on aina syystä tai toisesta yksin aina ilman toisen ihmisen kosketusta. Joka kolmas ihminen on koko ikänsä ilman pari suhdetta. Joka kolmas avioliitto päättyy eroon 2-5 vuoden sisällä.
Kysymys onkin se, että kuinkahan monta avioliittoa jotka kuuluvat tuohon 70% joukkoon ja ovat kestäneet yli 5v ja ovat hengessä vielä 25-40v perustuu paskaan ja epärehellisyyteen.
Teatteri on kiva harrastus ja joskus aika kovaa peliä.
"Hän on maailman kultaisin"
2
390
Vastaukset
- Anonyymi
Jokainen keskittyköön omaan parisuhteeseensa eikä niin, että ruotii jatkuvasti toisten sanomisia ja tekemisiä sekä vertailee sitten niitä omaan statukseensa.
On paljon onnellisia pareja, on paljon onnellisia sinkkuja ja myös on paljon onnettomia pareja, on paljon onnettomia sinkkuja. Oma valinta, mihin lokeroon hamuaa ja haluaa. - Anonyymi
Mää sanon tähän että jokainen on vastuussa vain ja ainoastaan omasta käytöksestään.
Jos joku valitsee sen moraalittomuuden niin so what,sille ei voi muut mitään kuin se henkilö itse. Hän on oman elämänsä päähenkilö ja käsikirjoittaja.
Kukaan ei oo pakottanut häntä vaan on ihan itse ja yksin vastuussa kaikesta ihan kaikista niistä valinnoistaan jotka on tehnyt.
Siksipä jos haluaa elää oman näköistänsä elämää eikä vaan puhua vaan todellakin pyrkiä yekemään niitä tekoja joista puhuu niin enempään ei kukaan pysty.
Ihmkben yksinkertaisesti vaan valitset teekkö hyvää vai pahaa. On 2 vaihtoehtoo. Ja kataa valintojen seuraukset.
Ei oo mitään selitettävää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1881315
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?50711Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t251612Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311590Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53564
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7560