5 litran koneen termostaatti vain kesäkäytössä olisi mikä? Ei tietoa mikä siellä nyt on mutta toimii vakaasti. Vaihtelen nesteitä ja uusin samalla termostaatin mutta itse tuumisin viileämpää mitä on koska taidan talven mittaan poistaa sen mekaanisen flektin joka ikävästi heti kylmänä pitää kovempaa pauhua kuin itse kone lämmetessään. Se mikä lie synkro termostaattisäätö flektissä on kunnossa koska pyörii kevyesti kädellä koettaessa eli luistaa oikein.Tuntuisi että vie vähäisiä tehojakin moinen ropelli. Puhumattakaan miten ärsyttää kun kylmä kone jäähdyttää itseään entistä enemmän.
Mitä ongelmaa tulee kun poistaa mekaanisen flektin ja sen törkyison tunneli järjestelmän ja sähkö 16” flekti on kiinni syylärissä tosin pieneltä alueelta termostaattisäädöllä vain jäähdyttää mutta eipä tuo pienitehoinen kone kaiketi lämpökuormaa teekkään ja pienikin liike autossa vie ilmavirtaa jo läpi syylärin. Vinkkejä kokemuksia jos kirjoittelisitte.
Termostaatti lämpötila?
Anonyymi-ap
0
224
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688