JOHTAJIEN palkat mukavassa myötätuulessa, Rivi-demarilla ei syytä iloita....svt

Anonyymi-ap

"Edunvalvonta"-kilpapailun kärkipaikkaa näyttäisi pitävän KOKOOMUS. Näet johtajien ansiot nousivat selvästi eniten ammattiluokittain ... (tilastokeskus)

Vuodesta 2010 vuoteen 2022 eniten nousivat ammattiluokittain ja työnantajasektoreittain vertailtuna yksityisen sektorin johtajien säännölliset ansiot (41 %). Seuraavaksi eniten nousivat muut-sektorin johtajien ansiot (36 %) sekä paikallishallinnon johtajien ansiot (29 %).7.11.2023

Eliitti-"demari" näyttäisi olevan varsin huono "edunvalvoja" muun kuin oman palkkapussinsa osalta.
Kun oma käsi voi käydä kupilla, se käy kupilla. Tämä todettu jo avauksessakin.
Oliko niin, että AY-"demaritkin" ...

k. haans.sea

4

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokoomushan sitä palkkamalttia on huudellut 30 vuotta putkeen ja sinä aikana palkkataso Suomessa on noussut 30%.

      Perussuomalaisten ja Kokoomuksen tässä hallituksessa ajamien muutosten johdosta tulevaisuudessa se työntekijöiden palkat nousevat vielä vähemmän. Onneksi Ruotsiin ja Norjaan pääsee aina töihin.

      • Anonyymi

        Kokoomuksen "palkkamaltti" tässä :

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18308908/suppea-tulo-eliitti-rohmusi-23-palkkapotista-!--valta-eliitti-tekee-kaikkensa-salatakseen-totuden

        Reilusti alle 10 % työvoimasta ja niille 70 % palkkapotista. Ilmankos yrittivät pimittää puhallustaan "keskipalkka"-jallituksella, jota oikeisto-ylen kusiaisetkin innokkaasti toisti.

        Nyt nuo kusiaiset jakavat teille lopputilejä ! Mutta älä luota ruotsiin, sielä on sama meininki päällä, historiallinen LAMAhan herrojen ryöväyksestä on seurauksena !


    • Anonyymi

      Kusiaiset ovat puolueesta riippumatta täysin samassa JUONESSA, jonka kusipäät (eli kansa) kustantaa. Kyse on härskistä rahastuksessa yksissä tuumin (vrt linkki edellä) ja ohjenuorana on nato-päätös ja EU, joka on niille suorastaan palkkiolinnake ja ne todella ovat raskaasti "ylihinnoitelleet" itsensä.
      Siksi:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18387521/kansalainen-lama-ei-tule-hellittamaan-ellei-kusiaissakkia-saada-kuriin--se-toimii-kuten----

      Sukellus on meneillään muuta muista:
      KUSIAISET EIVÄT UPPOA, SILLÄ NE VOIVAT ITSE PÄÄTTÄÄ, ETTÄ SINÄ SUKELLAT ENSIN !!! (ellet nuole ahkerasti niiden persettä)

      t. haans..sea

      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4496
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      159
      1445
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      164
      1426
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      1402
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      252
      1201
    7. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      201
      1092
    8. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      157
      1077
    9. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      1017
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      60
      958
    Aihe