Minä olen ollut monta päivä ilman lääkkeettä ja hoitaja ei hae lääkkeettä apteekista vaan teke kaikkea muuta että varman minun pitä vielä tämän päivän olla ilman lääkkeettä kun hoitaja totea että kello on niin paljon että saa lähteä kotin mutta silloin minulla tule närästys kun ei hoitaja hae närästys lääkkeettä apteekista niin pitäkö minun sitten jättä ostamatta toi ketipinor että ei minulla tule närästystä kun minulla ei ole mitän lääkkeettä mitä suoja närästykselttä?
Jag har varit utan medicin i många dagar och sköterskan hämtar ingen medicin från apoteket utan gör allt annat så att jag nog säkert måste vara utan medicin den här dagen också när sköterskan säger att klockan är då mycket att jag kan gå hem men då får jag halsbränna när sjuksköterskan inte hämtar halsbränna medicin från apoteket så ska jag låta bli att ta Ketipinor så att jag inte får halsbränna när jag inte har någon medicin som skyddar mot halsbränna?
I've been without medicine for many days and the nurse doesn't get medicine from the pharmacy but does everything else so that I probably have to be without medicine this day too when the nurse says it's too late because clock are so mutch that I can go home but then I get heartburn when the nurse doesn't pick up heartburn medicine from the pharmacy, should I stop taking Ketipinor so that I don't get heartburn when I don't have any medicine that protects against heartburn?
Ollut monta päivä ilman lääkkeettä.
7
201
Vastaukset
- Anonyymi
saako vielä arabiaksi tuon saman?
- Anonyymi
Ketipinor ei ole mikään närästyslääke.
Ketipinor är inte avsett för halsbränna.
Ketipinor is not a heartburn medicine.
كيتيبينور ليس دواء لحرقة المعدة - Anonyymi
Hoitaja kävi hakemassa ne lääkkeet.
- Anonyymi
Ketipinor ei ole närästyslääke. Lääkäri on huijannut kun sanonut aloittajalle että ketipinor on närästyslääke
- Anonyymi
Ei aloittajalle ole kukaan sanonut, että Ketipinor olisi närästyslääke.
Luetun ymmärryksessä olisi nyt vähän paranneltavaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei aloittajalle ole kukaan sanonut, että Ketipinor olisi närästyslääke.
Luetun ymmärryksessä olisi nyt vähän paranneltavaa.Siis luetun ymmärtämisessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei aloittajalle ole kukaan sanonut, että Ketipinor olisi närästyslääke.
Luetun ymmärryksessä olisi nyt vähän paranneltavaa.nii ja välimerkkejä ei kannata käyttää kun kirjoittaa pitkän viestin koska voi laittaa vaan sanoja toisensa perään ilman että olis helpompi ymmärtää kannattaako käyttää ketipinoria jos se aiheuttaa närästystä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu128956Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli37877Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47829Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva143724Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus50721- 54721
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e32703Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy187660Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42656Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali136655