Siis haluaisi, että Neuvostoliitto olisi vielä olemassa ja Suomi kenties liitetty Suureen ja Mahtavaan.
Tätä jäin pohdiskelemaan.
Tätä jäin pohdiskelemaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hölmön höpinöitä. Neuvostoliittoa ei ole. Herää tähänpäivään.
Se on persu. Persuus on näissä aina lieventävä asianhaara. Vähän kuin käräjillä syyntakeettomuus mielisairauden takia.
80-90 % tai enemmän. Moni vasemmistolainen vastustaa natsismia, hyvä niin, mutta yhdenkään ei tiedetä käyneen kommunismia vastustavalla marssilla.
Onko yksikään vasemmistolainen ikinä edes arvostellut Neuvostoliittoa tai ylipäätään kommunismia? Ehkä on, mutta yhtään sellaista tapausta ei kuitenkaan tule mieleen.
Naapuriseuralaiset eivät pidä Neuvosto-Venäjän seuraajaa, natsi-Venäjää mitenkään pahana. Päinvastoin, ovat nyt venäjämielisiä putinatseja!
LaitaVasemmisto ja Sdp on Aina olleet Venäjän/Neukkula YlimpiäYlistäjiä
Juuri äsken LaitaVasemmiston Bäckman sai Venäjän Kansalaisuuden Putilta
Kaikki muistamme SDP/Punikki-Kommunistien ja Venäläisten -
- Suomen Valloituksen Venäläisten avulla vuodelta 1918 !
Eero Heinäluoma sai Putinilta Ystävyyden merkin.
100 %
Tyrannia on ihanaa
Vladi- pappa hoitaa kaiken
minä vaan istun ja haisen.
kommunismissa
Putin on naZi.
Suomen kaikki puolueet olivat Neukkujen ystäviä. Eniten ehkä Kokoomus! Tämä siksi, että vuorineukset sai muhkeita sopimuksia ja ryyppäsivät venäläisten kanssa a vot!