Oletteko omaksuneet suostumuksellisen seksi-ideaalin?

Anonyymi-ap

Eli varmistatteko että toinen osapuoli ilmaisee suostumuksensa ilmein, elein, sanoin tai muin näihin rinnastettavin tavoin? Vai luotatteko "maalaisjärkeen".

4

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vanha mies valitti töissä että"ei suanu viime yönäkään muattua yhtään!"siihen nuori työkaveri että"olisit muanu väkisin"!

      • Anonyymi

        No nii jotain seksuaaliterapeuttista kuulutettavaa sinullakin


    • Anonyymi

      Vanhenevan naisen/vaimon kokema vaihdevuosiraivo aviomiestään kohtaan saattaa johtaa keksittyihin #metoo rikosilmoituksiin, siitä huolimatta että olisi jotain suostumustakin suoritettuna, kaikki pitää olla vähintäänkin kirjallisen aja allekirjoitettuna. Äärimmäisen huolestuttava tilanne miesten kannalta, nykyisessä laissa olevin sannapykälien voimassa ollessa. Lakiin ollaan nyt sorvaamassa muutosta, mutta monesti nainen/vaimo voi ajoittaa #metoo sepitteensä sannapykälien voimassaoloajalle.

      'Vaihdevuodet ja viha aviomiehiä kohtaan: Raivo on todellista': https://www.mindsethealth.com/matter/menopause-and-anger-toward-husbands

      • Anonyymi

        Mutta jos tulee uusi pannapykälä niin sannapykälä kumoutuu lievemmän lain periaatteen perusteella. Ellei se ole nykyistäkin sannampi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      56
      1242
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      95
      1230
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1060
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      18
      935
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      823
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      114
      804
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      15
      747
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      742
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      629
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      623
    Aihe