Antavatko valtio

avustusta lakossa oleville?
11680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ihan lyhyesti ei anna, pankista saa "halpaa" lakkolainaa.

Äänestä

niiden pitäisi teille rikkaille vielä antaa avustusta?

Äänestä

Mistä moista olet saanut päähäsi vai oletko muuten vaan noin pihalla?

Työtön on työtön ja lakossa oleva ei ole työtön.

Äänestä

vitussa niille runkuille pitäis vielä valtion avustusta antaa , hakekoot edullista työtaistelu-luottoa pankista kun pätäkkä alkaa loppumaan.
Toivottavasti mahdollisimman monelta paperitollolta menee omat ja varastetut rahat tän hölmöilyn aikana.

Äänestä
  • Virkamiesten hautausavustuksista olen kuullut....Valtion leipä on pitkä.

    Äänestä

  • kun palstoilla on ennusteltu lakkolaisten joutuvan menemään sossun luukulle apua kerjäämään.

    Äänestä

Sossu maksaa kaikki laskut kunnes duuni alkaa ja reilusti paremmalla lisalla.

Periksi ei anneta jos työnantaja ei järjestä juuri sitä mitä me halutaan!

Äänestä
  • provoiltaisi vaan keskusteltaisiin asiallisesti

    Äänestä

  • paperi-runkkarit.toivottavasti leipää riittää pöytään 16 egen päiväkorvauksella!!!! *BUAAAH* vittu tollaset luuserit pitäs viiä kaikki saunan taakse ja lopettaa.tai painukaa töihi.ja turha alkaa vinkumaan ettette pääse.ollaan muka työsulussa.itehän alotitte tän kaiken.VITTU OOTTE PELLEJÄ!!!

    Äänestä

  • epistola kirjoitti:

    paperi-runkkarit.toivottavasti leipää riittää pöytään 16 egen päiväkorvauksella!!!! *BUAAAH* vittu tollaset luuserit pitäs viiä kaikki saunan taakse ja lopettaa.tai painukaa töihi.ja turha alkaa vinkumaan ettette pääse.ollaan muka työsulussa.itehän alotitte tän kaiken.VITTU OOTTE PELLEJÄ!!!

    menes nyt potkimaan vaikka naapurin auton peilit paskaks, kun sun äö ei muuhun riitä.

    Äänestä

  • teinipelle kirjoitti:

    menes nyt potkimaan vaikka naapurin auton peilit paskaks, kun sun äö ei muuhun riitä.

    Paperimarakatti paraskin äö:stä kuittalija.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tai kunnat kirjoitti:

avustusta lakossa oleville?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu