Onko nettiseksi mielestänne pettämistä eri muodoissaan kuten tarinan kerronta tai anonyymi webcamsex?
En osaisi varmaan pettää oikeasti, mutta nettiseksiä on tullut harrastettua tuntemattomien ihmisten kanssa. En tiedä sitten sitä onko se jotenkin lievempää, mutta minusta on...Mitä mieltä olette?
En osaisi varmaan pettää oikeasti, mutta nettiseksiä on tullut harrastettua tuntemattomien ihmisten kanssa. En tiedä sitten sitä onko se jotenkin lievempää, mutta minusta on...Mitä mieltä olette?
Vastaukset 13
Vanhimmat
No en mä hirveästi tykkäisi saati haluaisi tietää, jos mieheni sellaista harrastelisi. Samaan kategoriaan asetan myös eroottiset tekstiviestit.
Jos saisin tietää mieheni touhunneen sellaista, niin tuskinpa vaatisin hänen päätänsä vadille uskottomuudesta. Mun mielestä sanat ja teot painivat eri sarjoissa.
En tiedä, ehkä olen leväperäinen, moraaliton tai piittaamaton, mutta mun mielestä ei puhuta nyt elämän ja kuoleman kysymyksistä.
ajatuksessa voit pettää. Ajatuskin on teko.
sain mieheni kiinni jo vuosia sitten nettiseksistä, tekstareista ja deittipalstatyttöjen kanssa meilailusta. Tunsin itseni hyvin loukatuksi, enkä ole pystynyt unohtamaan sitä viiden vuoden jälkeen. Oltiin eron partaalla ja vaikka jatkettiin yhdessä niin edelleen kaivelee.
nettiseksi on yhtäläistä pettämistä kun kaikki muukin... silloin on joku vinossa suhteessa, se ei riitä mitä kotonta saa
Ainaskaan ei taudit tartu nettiseksissä - ainoot mahdolliset jää tietsikkaan. Se hyvä puoli vois olla.
...kerrot harrasteesi kumppanillesi niin ei ole.
tässäkin asiassa on OK. Mutta meneekö siitä sitten se jännitys?
..siitä millaista jännitystä hakee. Kiinnijäämisen pelko ainakin katoaa. Mun mielestä kyllä hyvä niin.
Mieheni chattailee, mailaa ja katselee naisten kuvia netissä. En silti koe sitä pettämiseksi. Voinhan mäkin tehdä niin, jos haluan. Eikä se myöskään viilennä meidän tunteita toisiimme, vaan päinvastoin tulee turvallinen ja onnellinen olo että on se oma rakas siinä lähellä. Onhan se sellasta pientä tuhmuutta ja sitä voi tehdä ihan pilamielessäkin. Itsetunto on vaan usein ihmisillä niin huono, varsinkin naisilla, ettei se ukko-paha uskalla kaupungilla päätänsä kääntää naisten suuntaan, kun jo uhkaillaan erolla. Mä saan ainakin omalta ukolta niin paljon huomiota kuin tarvin ja sen takia sallin myös tälläsen muun toiminnan, koska se ei ole multa pois ollenkaan. Joskus sitä miettii että mihin tää maailma on menossa...eihän me voida sitä siippaa pahvilaatikossa säilyttää elämänikää.
Mulla ainakin on niin hyvä itsetunto, että tiedän riittäväni jollekin täysin. Jos en omalle miehelleni riittäisi, niin sitten jollekin muulle.
Sinä saat mieheltäsi tarpeeksi huomiota, mutta saako miehesi sinulta kun pitää muitakin katsella?
- no, ei se mun mielestä pettämistä ole, mutta en minä sellaista mielelläni katsele ainakin jos mieheni tekis sellaista ,siis net sexiä kun minä olen kotosalla..
Mutta mun eräs ystävä kertoi, et hänellä on sellainen mies joka silloin kun hän ei ole kotona menee aina johonki chattiin ja sit esiintyy siellä olevinaan naisena.. ja käy mm lesbojen chatis keskustelee mm tyylistä ja vaatteista et sellasta net seksiä olevinaan naisena muiden naisten kanssa.. et on aika outoa...
moii, ei minusta :) itsekkin olen harrastellut moista juttua jo jonkun aikaan :) mutta jos kiinnostaan kyseinen toiminta, ota yhteyttä [email protected]
sama! [email protected]