MItä sinun tulee tietää tulevasta VERO-Päivästä (haans)

Anonyymi-ap

No ensisijaisesti se, että natsit ovat "siistanneet " tulotietoja niin, ette natsien rikastuminen teille lopputilejä jakamalla järkyttäsi teitä aivan tavattomasti. Ja senkin, että kaikki Tuottavuus-nousut siirtyivät kusiaisten pankkitileille.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/uudistus-veropaivassa-verottajan-listalle-yltaakseen-on-tienattava-aiempaa-enemman/9a418653-c25f-4108-8927-76cfae7f0dab

Ja senkin, että kun VELKA-elvistelitte, päätyivät rahanne niiden tileille, valkopestyinä ja teille jäi vain velat ! Ja niiden lopputilit.
Meno jatkuu siis entisellään, "vasurin" viimeisimmästä vaalivoitosta ja persesutin rökäletappiosta (eu-vaalit) huolimatta ½!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15450203/miljonaarien-lukumaara-huimassa-yli-60--kasvussa

Stubbi ajoi aikanaa kusiaisten tulovyöryn salailemista, nyt se koijjari on saanut osan tavotteista toteutettua ! Ja kusiaiset juhlilvat
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18144944/shokki-uutinen--100-tuh-rikkainta-kahmi-itselleen-yli--puolet-palkka-potista-!

T. haans.sea,
luotettava ja varma, ei kusettaja !

7

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Nietsche sanoisi "älä unohda ruoskaa!".


    • Anonyymi

      Veropäivää vietetään torstaina 4.11. ja ainoa jännitettävä seikka on, kuinka visusti A.Tuppin toiveet rikkaiden tulotietojen salailussa ovat toteutuneet.

      Olosuhteet on saat erinomaisiksi ja pohja työ on tehty huolella ...

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17308038/kansalainen-muista-kaikki-suomen-mediat-on-porrvarin-hallussa-!-ja-tiedottaminen-on-sen-mukaista-
      oikeisto-yle yhtenä pahimmista rosvoista !!!

      OLkaa varuillanne ja VAROKAA VELKAA, se on kusiaisten menestyksen takana, muutahan ne eivät "osaa" eivätkä siten ole palkkaansa "ansainneet", vaikka oikeisto-ylen tytteli tänään sitä yritti todistella, Työpaikkansa säilyttääkseen, ei muuta !

      t. haans

      • Anonyymi

        Pvm on ylhäällä väärin, kuuluu olla 7.11. Mutta tänään, 4.11. 24 lopputilien, irtisanomisten ja muutos-neuvotteluiden riehuessa , jaksavat "ekonomistit", kun kapitalismin myyntimiehet vielä uskoa. Siis "uskoa" siihen mitä he ovat uskotelleet teille sopuleille ja kuspiäille, ainakin 15 vuotta:
        "Ekonomistit uskovat talouden vahvistumiseen"
        Tässä 4.11. herrrliinin sanomain "uskottelussa" asialla ovat tällä kertaa Heiskanen (op) , Puonti (ek) ja Schauman (danske).
        Kyllä, nämä nimet pitäisi löytyä veropäivänä listauksesta. Elleivät, onnistuivat pimittämään itsensa avauksessa mainitulla tavalla.

        MUISTA: SINULLE ei ole luvassa muuta kuin alamäkeä, vain se on varmaa, ja toistaiseksi kusiaiset vain vedättävät sinua, noilla uskomus-valheillaan !

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17926260/asuntokauppojen-pohja-nahty--uutiset

        Kusiaisten valehtelu jatkuu, loputtomiin, sillä kusiaisten vaurastuminen (siis vain NE vaurastuivat) , perustui vain ja ainoastaan teidän kuspiäiden rajuun velkaantumiseen !!!
        Varat kusiaisilla, VELAT teillä sopuleilla !


    • Anonyymi

      Muistakaa, että us-vaalit on nyt erinomainen tilaisuus porrrrvarille häivyttää koko suuri puhallus, ja sitä ne totisesti käyttävät hyväkseen:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18308908/suppea-tulo-eliitti-rohmusi-23-palkkapotista-!--valta-eliitti-tekee-kaikkensa-salatakseen-totuden#comment-128022812


      MUISTAKAA PÄÄSÄÄNTÖ; Kusiaiset rikastuivat sitä mukaa, kun te sopulit ammensitte velkaa ja HUOMAA, lahjoititte rahanee niille pelattaviksi, rahastoissa ja osakkeissa.

      VARO siis VELKAA. t. haans.sea

    • Anonyymi

      hui hai, rahat pankkitilillä ja huomena (612) juhlitaan , keikaripressamme johdolla, hienoa että hänkin halusi pimittää muhkeat tulomme ! siksi juhlimme.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      36
      5174
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      66
      3078
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      12
      2940
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2851
    5. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      21
      1627
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      88
      1584
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1566
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      413
      1253
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      68
      1130
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      223
      1062
    Aihe