Tulipa vastaan sellainen kusetus, että luulin tällaisten jääneen jo historiaan.
Reilu kuukausi sitten liityin Superprof-palveluun ottaakseni yhteyttä alueellani toimivaan pianonsoitonopettajaan. Loin tilin Superprofiin ja erehdyin antamaan luottokorttitiedot. Opettaja ”hyväksyi” tuntipyyntöni palvelussa vain vastatakseen että ei pysty antamaan minun toiveitani vastaavaa opetusta.
Tunteja ei siis sovittu ja kuvittelin asian olevan sillä selvä. Tänään sitten paukahti kuitenkin luottokortille 39 e lasku ”oppilaspassista” vaikka yhtään tuntia ei ole siis pidetty.
Kun kysyin asiakaspalvelusta asiasta, sain hyvin ylimielisen vastauksen, että ”itsepä olet hyväksynyt toistuvan oppilaspassin” eikä maksua palauteta.
Nyt on lopulta tili poistettu enkä aio tähän firmaan enää haksahtaa. Neljäkymppiå meni turhaan, mutta toivottavasti te muut säästytte näiltä turhilta oppirahoilta.
Kokemuksia Superprof-palvelusta - välttäkää
2
2536
Vastaukset
- Anonyymi
Aivan vastaava kokemus, se ero vain että kortiltani kerettiin veloittaa 2 x 39 e, ennen kuin huomasin huijauksen. ”Tilauksesta” ei pääse eroon ennen kuin suljet maksukortin kokonaan. Teen rikosilmoituksen. Välttäkää viimeiseen asti!
- Anonyymi
Olipas hyvä lukea kommenttinne kun rekisteröidyin SuperProffiin ja tilaus/maksuvaiheessa olisi pitänyt antaa maksukortin numero tai maksaa PayPalilla oppituntien lisäksi kuukausittainen Oppilaspassi 39e. Homma alkoi siinä vaiheessa haiskahtaa rahastusautomaatilta. Halusin yksinkertaisesti oppitunteja vain yhdeltä opettajalta yhtä tarkoitusta varten, en olla yhteydessä tuhansiin opettajiin pitemmällä ajalla. Eli tämä Superprof jää nyt osaltani pois laskuista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 763418
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753137Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.683012On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662671Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442182- 611739
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251707- 351705
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181689- 601628