Varsinkin Suomen pitkittynyt krooninen ja historiallisesti pyhä työttömyys saa vastaiskua kun Aasian puoleinen yliahkera maahanmuuttaja saapuu.
Heillä usein unelma kuva Suomesta: villapaita, pohjoinen husky, pakkanen, vaikka Siperia ei käy yhtä paljon kuin Oulu.
Aasialainen maahanmuuttaja on mahdoton pitää työstä loitolla kun ottaa huomioon paikallisen ERO politiikan linjauksia kuten erotettaisiin työhullu ja työ toisistaan, tai äiti ja lapsi, nälkäinen ja ruoka.
Monen mielestä aasialaisia ei voi pitää erossa työn teosta.
Moni epäilee, että aasialaisilla tulee olemaan ylisuuria vaikeuksia integroitua.
Kolmannet ehdottavat selkeämpiä sääntöjä jo alkuvaiheessa, että maahanmuuttaja lupautuu olla toimeton, naimaton, hiljainen alkuajan, jolloin tottuu paikan kulttuuriin.
Useinhan saavutaan mielessä nopea rikastuminen uudessa maassa.
Eivät myös kaikki naiset kykene jättämään aasialaisen miehensä suolaisen takia vain kiivetäkseen korkeammalle maahanmuuttaja urallaan.
Thaimaalaiset tässä ovat ylivoimaisia.
Työvoimatoimisto pelkää sortuvansa maahanmuuttajien Aasiasta edessä,
Markkinoiden täysi avautuminen on hyvin riskialtista.
SUPO suunnittelee militaristisen suoria keinoja pidättämiseksi, mutta sielläkin määrä voittaa laadun.
Hallitus on esittänyt, että aasialaisten takia suomalainen UNESCO suojeltu ja EU:n aliarvioima perinnetyöttömyys voi kärsiä tappion ja laskun.
Suomalaisia hermostuttaa koko asia, koska he tahtovat olla vain rauhassa omina itsenä kuten ennen vanhaan oltiin.
Hätäkomitea ratkoa Pohjoismaiden työttömyys ja aasilaisten työhulluus yhteen
Anonyymi-ap
1
163
Vastaukset
- Anonyymi
Todettu että Pohjanmaalaiset tuntevat yli-ylpeyttä asuakseen Westendissä, Tapiolassa muiden rikkaiden kanssa.
He perustaisivat mielellään uuden keskuksen tai ajaisivat nykyisiä pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen193983Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2233724Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä992681SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot252630Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman202562"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita352351Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling642296Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132286Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss92079Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue611801