Onko 250mg/viikossa hyvä ekaksi kuuriksi?

Anonyymi-ap

Pitkä voimailutausta, reilu 20 vuotta natuna ja nyt on aika laittaa koneeseen dopingia. Käsitykseni mukaan mitä pienempi määrä roinaa sen parempi, suuremmalla määrällä ei kai tule lisää lihaa, mutta ongelmia enemmän. Ja järkevää lienee aloittaa pelkällä testosteronilla, että tuollaiset Dbol/Anavar kickstart jne on täyttä paskaa. Jos ei malta muutamaa viikkoa odottaa niin parempi kun ei lähde olenkaan hommaan kun kulkee jo alkumetreiltä heikoilla hangilla.
Oma tarkoitukseni ei ole koskaan ottaa mitään muuta kuin testosteronia, jos en sillä saa haluttuja tuloksia niin sitten saa olla.

Päämäärä kasvattaa kohtalaisesti lihasta ja pienentää rasvaprosenttia. Tällä hetkellä pienennän rasvaprosenttia ennen kuin otan kuurin. Ajatuksena on ottaa 200-250mg/viikossa testo C tai E, noissa ei liene paljoa eroa.

Mielipiteitä, että onko tuo määrä riittävä vai jopa liikaa ensimmäiselle kuurille 90kg miehelle jolla siis hyvin pitkä treenitausta takana? Natulimiitit on tullu vastaan jo varmaan 15 vuotta sitten. Ajatuksena on myöskin, että en paisu niin nopeasti että minusta päällepäin huomaa, että olen roinannut, vaan että lihas kasvaa sen verta hitaasti että sitä ei välttämättä sivulliset huomaa kun pikkuhiljaa kasvaa.
Veriarvoja osaan tarkkailla, se ei kovin vaikeata ole kun asiaa vähän perehtyy.

Eli lyhyesti mielipiteitä onko 200-250mg/viiko tän kokoiselle miehelle sopiva aloitusannos vai kannattasiko esim tehdä niin, että 3 ekaa viikkoa 150 sit nostaa 200 ja pari vikaa viikkoa vaikka 250. Toki nämä on yksilöllisiä miten androgeeniresptorit vastaa jne, että ei yleispätevää ohjetta ole, mutta jotain osviittaa varmaan joillain on ja omia kokemuksia jos on niin mielellään otan vastaan?

6

342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Riittää hyvin jos naisellasi on riittävän siveä menneisyys.

    • Anonyymi

      Nyt on hyvä hetki mennä hiihtämään viikoksi ensilumenladuille. Se on sopiva kuuri. Palautuu ajatusmaailma ja arvot normaaleiksi.

    • Anonyymi

      Ei kannata. Myös sydänlihas kasvaa ja altistaa myöhemmille ongelmille: haarakatkokset, johtumishäiriöt, arpeutumiselle ja rytmihäiriöille.
      Miksi uhrata terveys ulkonäön vuoksi? Play stupid games, win stupid prizes

    • Anonyymi

      Ulkopuolisen hormonin otto lopettaa oman hormonituotannon. Aluksi voi tuntua että nainen kiinnostaa, mutta kyllä myöhemmin menee kaikki halut

      Käy samoin kuin ennen murrosikää kun testosteronia ei ollut lainkaan. Mutta iäkkäämpänä tämä ulkopuolisen vaikutuksen aiheuttama oman tuotannon loppu, ei enää alakaan uudestaan!

      Edessä on hankaluuksia. Eipä kannata leikkiä luonnon kanssa

      Ja kuten jo usein on sanottu, iäkkäämpänä on parempi, mitä vähemmän kehossa on painoa! Kaikki on helpompaa, keveämpää. Jopa nukkuminen sujuu paremmin kun keho ei paina elimiä.

      Ainoa treenaus tarve on kestävyyskunto! Eikä se tarkoita rakastelua vaan sitä, että jaksat juosta ja hölkötä.

      Ei painon nosto vaan paino alas!

      • Anonyymi

        Faktaa on tuokin, tosin lihaksien treenaaminen vanhempana on nykytiedon mukaan ihan pikkaisen tärkeämpää kuin aerooppinen kunto,
        molemmat yhdistettynä on paras vaihtoehto, tästä voi jokainen lukea faktaa.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      210
      9754
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      41
      4515
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      124
      4037
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      113
      3937
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      204
      3641
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      41
      3023
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      156
      1577
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      89
      1502
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      111
      1304
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      1231
    Aihe