Biden ja Harris onnitteli Trumpia voitosta reilusti

Trump kun hävisi viime vaaleissa,hän hyökkäsi kongressi taloon ja tuhosi paikkoja eikä tunnustanut Bidenin voittoa, tyypillinen porvari Idiootti.
3152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä usan tuleva presidentti Trumppi suuri on niin mahtava että hyvä että mahtuu nahkoisinsa.

Äänestä

Fiksu ihminen osaa myös hävitä, ja myöntää sen.
Kaikki eivät ole hyviä häviäjiä.
Pointsit Harrisille, harmi vaan, ettei onnistunut, ehkä neljän vuoden päästä uusi yritys.

Äänestä

Edellisissä vaaleissa Trump sai 73 511 299 ääntä, eli muutaman miljoonan vähemmän kuin tällä kertaa. Bideelle tehtailtiin 79 362 181 ääntä! Muille ehdokkaille meni 2 832 256 ääntä, eli yhteensä 155 705 736. Äänestäjiksi rekisteröityneitä, edelleen elossa oleviahan oli 153 066 000. Äänestysprosentiksi saatiin siis 101,72 %!

Mummojen ja pappojen ja lapsiperheiden rauhallinen kävely Capitolille, jossa vartijat avasivat heille ovat ja kutsuivat sisälle, ei ollut mikään 'vallankumousyritys'. Nuo ihmiset ymmärsivät, että kun äänestysprosentti on yli sata, jossakin on vikaa! He halusivat saada äänensä kuuluviin paikan päällä. Katselin silloin suoria videoita. En siis ollut aivopesupropagandan varassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Trump kun hävisi viime vaaleissa,hän hyökkäsi kongressi taloon ja tuhosi paikkoja eikä tunnustanut Bidenin voittoa, tyypillinen porvari Idiootti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu