MIKSI

Miksi tähtitikku ei tällä kertaa heittänyt sulkulappujaan eteisessä ylimielisesti virnistäen?

Miksi tähtitikun naama on niin helvetin punainen?
Miksi tikku joutuu lähtemään pois?
3258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Huomioin aivan saman, hyvin punoitti. Syy on tietysti se että laskivat sulun (lue paperiliiton) kestävän viisi viikkoa jona aikana paperin hinta nousee sopivasti että sulku kannattaa. Nyt onkin jo kestänyt kohta kuusi viikkoa ja asiantuntijat sanoo jotta ei olekaan hinnat nousseet. Siksi tähtitikku punottaa!

Äänestä
  • no niin metsäteollisuuden tavoite nro 1 toteutuu jo Norjalainen Norske Skog nostaa aikakausilehtipaperin hintaa 6-8% suomen paperikiista vuoksi markkinoilta jää paperia suomen tilanteen takia pois.
    Että tälleen..kohta metsäteollisuus tekee sopimuksen paperinkans ilman heikennyksii..kun saavat paperin ja sellun hinnan ylöspäin ja taas ala kannattaa entistä paremmin...

    Äänestä

kiukusta massiivista tyhmyyttä katsellessaan. Voin vakuuttaa, että se ei ole teille ollenkaan hyvä merkki. Miksiköhän muuten Ahonen naureskelee typerästi, vaikka muut Paperiliitonkin miehet ovat vakavia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MIKSIii kirjoitti:

Miksi tähtitikku ei tällä kertaa heittänyt sulkulappujaan eteisessä ylimielisesti virnistäen?

Miksi tähtitikun naama on niin helvetin punainen?
Miksi tikku joutuu lähtemään pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu