Vaimo ulkomailta

Anonyymi-ap

Olen jo yli 6- kymppinen eronnut mies. Vuosien enemmän tai vähemmän yritysten jälkeen löytää kumppani Suomesta on osoittautunut mahdottomaksi tehtäväksi. Siispä olen ajatellut löytää puoliso (avo tai avio) ulkomailta. Kansainvälisyys ei minulle ole ulkomailla asuneena ongelma, pikemminkin rikkaus. Mistä kannattaa nainen etsiä itselleen niin, ettei siitä muodostu liian byrokraattista ja kallista projektia? Virosta, Thaimaasta, Kiinasta, josta muualta? Onko joitain sivustoja joissa on oikeita naisia eikä vain trolleja?

10

556

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tulisko halvemmaks palkata kotiapulainen? Vielä kun pimeesti maksais, niin kyllä. Tietkö, ei olisi riesaa, kun sukset menee tistiin.

    • Anonyymi

      Eronnut mied

    • Anonyymi

      Mieto

    • Anonyymi

      Ufffaffaa

    • Anonyymi

      Unohtui, että nyt voisi olla hyvät mahdollisuudet ukrainalaisten naisten kanssa. Vaikka Ukraina ja Venäjä ovat eri kielet, niin venäjää taitavana voisin erottua positiivisesti joukosta. Ja muutenkin slaavilaiset naiset ovat NAISIA!

    • Anonyymi

      Hoitaja Danista mallia

    • Anonyymi

      Vanhainkodista

    • Anonyymi

      Mikä ettei suomesta löydy? Täällähän on fiksuja naisia pilvin pimein. Itsekin olen 64- vuotias, ja olen tavannut miehen jonka kanssa olen ihanassa parisuhteessa, vasta muutama vuosi sitten. Mies on sivistynyt, älykäs, sopuisaa perhe-elämää elänyt leskimies. Jos minäkin kelpasin, vaikka en mikään kaunotar olekaan, miksei sinullekin kelpaisi vastaava ikäisesi sinkkunainen. Ulkomailta löydät kyllä elättejä, mutta mitä sinulla itselläsi on parisuhteessa annettavaa?

    • Anonyymi

      Suosittelen sokerideittailua, jossa sovitaan selvät säännöt. Oikean vaimon hakeminen köyhemmästä maasta maailmalta on aina riskipeliä.

    • Anonyymi

      "yli 6- kymppinen eronnut mies"

      Eli 7-kymppinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      163
      3518
    2. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      48
      2586
    3. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      33
      2564
    4. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      14
      2379
    5. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      23
      2223
    6. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      83
      1952
    7. Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun

      Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill
      Apua aloittelijalle
      9
      1898
    8. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      156
      1813
    9. Pesäpallo rulettaa

      Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy
      Tampere
      3
      1633
    10. Nyt trollataan ainoastaan maahanmuutosta!

      Unohdetaan hallituksen leikkaukset ja Perussuomalaisten valheet ja nostetaan Perussuomalaiset uudelleen suureksi 💪
      Maailman menoa
      71
      1532
    Aihe