Jäykistetyt varpaat.

Minulta jäykistettiin ukko- ja akkavarvas. Nyt olen opetellut kävelemään uusilla varpaillani. Kivuliasta on. Pystynköhän kävelemään koskaan kivutta ja läheskään normaalisti ?

3

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Normaalisti" et kävele jos varpaat on jäykistetty. Kipuun turtuu.

    • Anonyymi

      Hei, ymmärrän sinua 😊minulla on jäykistetty kaikki varpaat kun on kampurajalat. leikattu 14 x. Mutta varpast kääntyvät takaisin virheasentoon, n. 5 vuoden välein. Kävely on vaikeaa ja kivuliasta. Jäykistäminen tekee kävelystä tasajalkakävelyä, jolloin kantapäästä kuluu limapussi, ja on vielä kipeämpi. Mutta kaikkea hyvää Sinulle, toivon ettei sinun tarvitsisi kärsiä. Koita jaksaa ja oikein hyvää jatkoa sinulle ystävä jalkaongelman kanssa, muista, ettet ole yksin. 👍😊

    • Minulle tehtiin sama operaatio toissa syksynä. Kahdessa kuukaudessa kävelin jo lähes mitään tuntematta ja nyt en tunne mitään eroa aikaisempiin varpaisiini.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      342
      4332
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      142
      2428
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2056
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1571
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1107
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      42
      1094
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      22
      1005
    8. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      140
      999
    9. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      989
    10. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      931
    Aihe