Katsokaa Ukrainan Zelenskyä se saa haalittua ja pummatua tuhansia Miljardeja rahaa mailmalta tapattamalla omia ja naapurin sotilaita ja siviilejä.
Itse Herra matkustaa Ympäri maailman ja asuu parhaimmissa hotelleissa satojen Miljoonien vuosi budjetilla,
On 100 %varmaa että näistä tuhansista Miljardeista osa menee tämän ja tämän kavereiden taskuihin. Tästä todisteena Espanan asuntokaupan ylikuumentuminen kun Ukrainalaiset ryntää ostamaan niitä rahoineen.. (Ei tavallisilla Ukrainalaisilla ole rahaa asuntoja sieltä ostaa)
Tämän takia Zelankyä ei kiinnosta neuvotella rauhasta eikä tulitauosta ,Ihmisiä pitää saada tapettua mahdollisimman paljon jotta rahaa tulee mahdollsimman paljon.
Toivottavasti Trump lopettaa tämän järjettömän touhun välittömästi !
Me kaikki Suomalaisetkin maksamme tästä hommasta aivan järkyttäviä summia mm.Verojen nousuna, Leikkauksina jne..... Tästä johtuu koko tämä lama mikä Suomessa nyt on ...
SUOMALAISTEN PITÄISI VAATIA ETEI ENÄÄN SENTTIÄKÄÄN TUOHON JÄRJETTÖMÄÄÄN SOTAAN JA IHMSITEN TAPPAMISEEN !
Sota voi olla huippu bisnes joillekin !
8
155
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjän trolli kirjoittaa kädet täristen toivoen, että palkan maksu jatkuu vielä vähän aikaa.
- Anonyymi
Ne venäjäntrollit on sulla korvien välissä jutuista päätellen taidat käydä joka foorumilla niitä esittelemässä..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne venäjäntrollit on sulla korvien välissä jutuista päätellen taidat käydä joka foorumilla niitä esittelemässä..
En juuri kommentoi tästä aiheesta, enkä kommentoi millään muulla palstalla. Näköjään moni muu on huomannut sinussa saman piirteen.
- Anonyymi
natsii-venäjä tuottaa sotia, köyhyyttä ja paskaa. Se käy kalliiksi.
- Anonyymi
Aika rohkeita väitteitä. Ton vois melkeen haastaa jo oikeuteen.
Tv TimmyH- Anonyymi
Venäjän trollien tyhmyydestä sakotetaan enemmin tai myöhemmin sakoilla tai vankeustuomioilla. Se on täysin varma asia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjän trollien tyhmyydestä sakotetaan enemmin tai myöhemmin sakoilla tai vankeustuomioilla. Se on täysin varma asia.
Saihan jo desantti Johan Bätmannekin isot korvaukset maksettavaksi ja vankeustuomion.
Sitä se venäläisfasistinen kiimailu saa aikaan.
- Anonyymi
Aseteollisuuden johtajat ja osakkaat ne rikastuu sodan seurauksena satoja miljardeja, eikä ne halua sotimisen loppuvan, vaan pitää jo seuraava sota jossakin alkaa, ettei lopu rahantulo.
Aseteollisuuden johtajien rikastumisesta kärsii tavallinen kansa, kun sotateollisuuden tuotteita pudotetaan niskaan ja räjähtävät aiheuttaen kuolemaa ja kärsimystä.
Uudenvuoden ilotulituksessa ohjataan kansalaisia, ettei sinne saa mennä, koska siellä on varoalue, voi tulla raketti niskaan, mutta sodassa ammutaan niskaan kymmeniä/satoja tuhansia kovemmilla räjähteillä, mitä tuollainen ilotulitus raketti on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2372688- 1011134
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221088Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58995Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717907- 63841
- 41807
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto237790- 120753