Naton iso sotaharjoitus Suomessa, Freezing Winds 24

Merivoimien johtamassa harjoituksessa on 4 000 osallistujaa, jossa mukana Yhdysvallat, Ranska ja lähes kaikki Itämeren ympärysvaltiot.
6197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Se olisi uutinen, jos pystyisivät olemaan edes viikon harjoittelematta. Nytkin on ollut monta viikkoa ilmavoimien hyökkäyssotaharjoituksia.

Äänestä
  • Hyvä se on harjoitella, niin päästään nopeammin Uralille.

    Äänestä

2-2
Sininen pää aiheuttaa valkoiselle päälle
yhtä paljon pahaa kuin Ranska on tehnyt heille hyvää:
Purje telakalla kuollut suuri riippui oksassa.
Kun omansa tarttuu kuningas, hän sanoo kuinka paljon.

Äänestä

2-6
Porttien lähellä ja kahdessa kaupungissa
on kaksi vitsausta, joiden kaltaista ei ole koskaan nähty,
nälänhätä vitsauksen sisällä, ihmiset, jotka karkotetaan teräksellä,
huutavat suuren kuolemattoman Jumalan puoleen apua.

Äänestä

2-3
Hämärässä metsässä, kuutamon alla,
siellä missä varjot tanssivat puiden lomassa,
sydämet kuiskivat salaisuuksiaan,
ja tuuli kantaa menneitä muistoja.

Äänestä

2-7
Vuorten huiput peittää ikirouta,
ja joki virtaa syvän kanjonin läpi,
muistaen aikoja, jolloin maailma oli nuori,
ja tarinat elivät jokaisessa silmäyksessä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Merivoimien johtamassa harjoituksessa on 4 000 osallistujaa, jossa mukana Yhdysvallat, Ranska ja lähes kaikki Itämeren ympärysvaltiot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu