Taas yksi tapa hallituksella pilata suomalaisten terveyttä.
Hallitus on lisännyt nuorten alkoholinkäyttöä
Anonyymi-ap
32174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Ahdistus lisääntynyt ja lasten mielenhäiriöt suuressa kasvussa.
Perheet voivat huonosti.
Tämä on tämän hallituksen suurin aikaansaannos.
Mariini kiihotti bilettämään ja juomaa ja jauhoilemaan.
Älä viitsi persuilla.
Miten hallitus on lisännyt nuorten juomista?
Onko hallitus siis vienyt drinksuja nuorten kokoontumispaikkoihin? Vai onko hallitus antanut alennusta nuorison viinanhankintaan?
Mieti ennekuin kirjoitat ja yritä edes ymmärtää asioita.
Ajattelu ei kuulu tuollaisten tapoihin. Kun juominen lisääntyy niin samalla lisääntyy huumekokeilut. Yli 90 % kokeiluista tehdään humalassa. Massatyöttömyys pelkästään on ahdistavaa. Siihen päälle maailman tilanne sotineen ja saasteineen niin pieni ihme kun joku vielä kestää selvinpäin.
Mielialalääkeitä syö jo 600 000 suomalaista ja siihen rauhoittavat ja unilääkkeet päälle. Nekään eivät riitä kun lisäksi käytetään alkoholia ja huumeita. Suomi on ykkösenä huumekuolemissa ja toisena suonensisäisten huumeiden käytössä. Kun siihen lisätään kasvava alkoholin käyttö niin onneksi olkoon suomi. Kannatti tehdä maasta sellainen ettei kansa kestä sitä selvänä. Siis samaa kuin tuossa naapurissa mordorissa.
Alkoholin kulutus on laskenut, vaikka THL ennusti toisin. Kiitos hallitukselle siitä.
Mieti miten ilmastoahdistus vaikuttaa nuoriin… me kuallaan kaikki 🤗🤗🤗
Joten pelotellaan nuoria vielä enemmän ilmastonmuutoksella ja luontokadolla 🤗🤗🤗
Sinun ei näemmä tarvitse miettiä.
Mehä voitas lisätä maaham muuttoo.
T:Demari
Pesulla aina mielessä mamut ja maahanmuutto.
Ehkäpä Suomessa pitäisi palata viinakortin käyttöön. Muistattehan säännöt Alkossa.
Jos halutaan pimeää kauppaa niin kyllä sitä saa tuollaisella rajoituksella.
Vihavasemmiston ilmastoahdistus alkaa leviämään 🤗🤗🤗
Voiko persu ajatella mitään ilman vihaa?
Voi ja myös tekee niin.
Tuskin.
Uskotaan jos sellaista nähdään.
Persut on aina ollut juoppojen hyysääjäpuolue.
Ensin teuvo ja sitten yön timo. Keskikalja kehottaa nuoria juomaan enemmän. Eikä siinä vielä kaikki kuten mainoksessa sanotaan. Persuissa on puolueista eniten tuomioita huumerikoksista.
Kun salli Sanna Marinin jatkaa pääministerinä siis. Lapselliset bilesekoilut umpikännissä.
Lisään edelliiseeni
Kyllä.
Älä viitsi persuilla.
Pakollinen sanna marin, mutku sanna tanssi humalassa. Niin ei sentään ampunut kadulla. Teuvo ei tehnyt meppinä mitään pahaa. Ei tehnyt mitään muutakaan paitsi ryyppäsi jopa teuvon mitalla niin paljon että piti lähteä toiseen maan osaan hoitamaan krapulaa.
Itkevän housuun kakkaajan ps sai mepiksi teuvon tilalle. Onko se sitten parempi jää nähtäväksi.
Jaa että hallitusko sitä on lisännyt , mielestäni se riippuu nuorisosta , jos on sitä mallia että on juotava niin jossain on vikaa , oman kai niillä nuorilla vanhemmat olemassa jotka ovat kasvattaneet lapsensa . En pidä hallituksesta mutta ei mennä silti liiallisuuksiin syyttelyitä . Vaikka alkoholi olisi maksutonta niin se joka sitä ottaa kantaa vastuun siitä ettei ala pilaamaan epäkehittymättömiä aivojaan alkoholilla. Ävanhemmat ehkä voisivat joskus sentäön unohtaa ne omat juomisensa pyhän aikana ja olla lastensa kanssa silloin kun he vielä ovat kotona.. kun kuuntelee nyky nuorison juttuja niin ihan kauhistuttaa äkuunnella heidän juomingeistaan .
Pääministeri on aamukaljansa ansainnut. Kuvittele itse pitäväsi persut JA rkp samassa hallituksessa. Mahtaako petterin maksa kestää 4 vuotta? Siksi orpo on niin usein yllättynyt kun ei muista eilisestä yhtään mitään.
AVAAJA LISÄÄ: SANNA MARININ HALLITUS. siis kyseessä
Ei saatu aikaan mitään, jegkit kasvavat ja itse nihluttiin bileissä
Millainen rooli kalli marin olkikaan? huono
aas yksi tapa naishallituksen epäonnistumisesta
Pporvaripropagandaa pukkaa.
Voiko SDP:ssä ajatella mitään ilman vihaa?
tai natsismia sekä viinaa?
Kyselee porvaritrolli kaljapöhnässään.
Persut opettivat vassariduunarin ryyppäämään jo 50 vuotta ennen puolueen perustamista. Varokaa seuraavaa tuhoisaa iskua.