Täähän on ihan sairasta touhua jo. Tästä maasta kyllä pitää lähteä vittuun.
Saatana näitä kiskureita.
https://www.is.fi/autot/art-2000010817513.html
Kuka jumalauta nämä äänesti Eduskuntaan?
2
90
Vastaukset
- Anonyymi
Rahaa on otettava sieltä mistä sitä on saatavilla. Olisit äänestänyt edeliseen eduskuntaan sellaisia jotake ei jakele joka suuntaan.
- Anonyymi
Helsinkiläiset politikot. Siinä vika. Etelä-Suomessa tienataan tosi hyvin, mutta me muut. Niitä nyt yritetään rahastaa. Helsinkiläisissä perheessä ei ole kahta autoa kuten Uudenmaan ulkopuolella. Ei rikkaat ymmärrä niitä jotka tienaa alle 4000 euroa kuukaudessa.
- Anonyymi
Eduskunnassa istuu väkeä ympäri suomen. Heidän tehtävä on ajaa kansan etuja, mutta se unohtuu useilta yllättävän äkkiä, kun eduskuntaan pääsevät.
- Anonyymi
Sakkiahan siellä on ympäri maata, mutta dementia iskee heti, kun tulee valituksi. Ei ole hesalaisissa perheissä kahta autoa, ei sitä yhtäkään. On sähköfillarit ja viimeisen päälle hoidetut pyörätiet ja valaistukset sekä viiden (5) min.välein kulkeva julkinen, maaseudulla ei ole sitäkään. No on tietenkin koulubussit, aamulla menee yksi ja ip:llä takasin. Siinä se, ei pääse töihin, niin on pakko olla auto. Tosin työt voi jättää ja välillä ei pääse edes töihin, kun lumituiskun jälkeen on tiet auraamatta pitkälle iltapäivään.0
- Anonyymi
Massia sieltä missä sitä on.💸
- Anonyymi
Persujen helpot lupaukset vetosivat tyhmään kansanosaan ja Kokoomukset velkapelottelut toisiin pöljiin.
Nyt saatte maistaa omaa tyhmyyttänne.- Anonyymi
Persut lupasi bensan alennuksen, just tankkasin euron litrahinnalta halvempaa bensaa, kun lumppuhallituksen hinnat oli.
- Anonyymi
Ajattelit siis tehdä "uukkarin"?
- Anonyymi
Eduskunnassa on fiksujakin, mutta valitettavasti ei hallituksessa joka päättää ja esittää asiat.
- Anonyymi
"Kyseinen esitysluonnos käsittelee dieselmoottoristen matkailuautojen uutta ajoneuvoveroa"
Ei siis kosketa normaalia autoilua millään tapaa. Pelkästään harrastus käytössä olevia nokivasaroita. - Anonyymi
Stalin olis saanut vallata köyhän Suomen ja tunnustanut toweriksi.🤔
- Anonyymi
Taasko on äänestetty väärin.
Äänestäkää oikein, niin pääsee paljon helpommalla.- Anonyymi
Suomessa haaste on se, että hallitus muodostuu useista puolueista. Persujen äänestäjät eivät huomioineet sitä mahdollisuutta, että Kokoomus voittaa ja hallitus ryhtyy toteuttamaan Kokoomuslaista talouspolitiikkaa ja persut menevät mukaan apupuolueeksi.
- Anonyymi
Autoilun hinnat ylös vaan niin loppuu se köyhien itku kun ei vain voi enää omistaa autoa.
- Anonyymi
Itsellä on useita ns. kesäautoja, joista jollain joku kesä ajelen tai sitten en. Jos en sillä, niin sitten toisella.
Jos ideana, on että näistä kaikista pitäisi maksaa täysi vuosittainen ajoneuvovero, niin ei tämä lisää verotuloja yhtään, sillä tällöin nämä kesäautot vain poistuvat kilvistä.
Tuon kaltainen järjestelmä ei toisi verotuloja lopulta lisää yhtään ja uskoakseni tämä ymmärrettäisiin kyllä. Kuten uutisessa sanotaan, niin ei idea ei ole ylipäätään päätymässä lakiin.- Anonyymi
Opetelkaa lukemaan.
"Kyseinen esitysluonnos käsittelee dieselmoottoristen matkailuautojen uutta ajoneuvoveroa"
Turha vauhkoontua jos ei aja asuntoautolla joka polttaa dieseliä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541678- 131463
- 1741376
- 821363
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3011299- 181219
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98955Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61948Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33923- 347835