Joose Keskitalo (& yht.)

Parasta musiikkia Suomessa tällä vuosituhannella. Aamen.
5150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tsori genreluokitus jäi ehkä tarkentamatta ketjuis. No.

Täydennetään siihen vaikka "Tietoisuus".

Äänestä

Joo, mutta aivan ylivoimaista kuvioo. Ne enkunkielisetkin jopa oli.

Tämmöistä julkaisua pitäis lisää olla Paljon .

Yhtäkkiäei ollut kuolemaskkaan musa. J.

Äänestä

mul on sen yks levy =kaupungit puristuvat puristimissa

Äänestä
  • Aloitin itsekin kuuntelun tuosta kakkoslevystä, joka oli heti kova. Vauhtimäestä asematunneliin ja kotiin päin ikävästä. Alkuperäinen cd siisteillä pahvikuorilla on yhä hyllyssä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Aloitin itsekin kuuntelun tuosta kakkoslevystä, joka oli heti kova. Vauhtimäestä asematunneliin ja kotiin päin ikävästä. Alkuperäinen cd siisteillä pahvikuorilla on yhä hyllyssä.

    ja onhan (annan vinkin sulle!) joose keskitalo vaikuttanut ainaki yhdessä muussa bändissä että mä aloit miettimään että sen bändi nimi taitaa olla paavoharju eli jos et tiiä niin ei muuta kuin kuuntelemahan Paavoharjun musaa ollos hyvä =)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Parasta musiikkia Suomessa tällä vuosituhannella. Aamen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu