Britanniassa työväenpuolue hallituksessa, pistää oligarkkeja rikosvastuuseen

Anonyymi-ap

Mitä tekevät ns. työväenpuolueet Suomessa, nillittävät pakolaiskiintiöistä, ja unohtavat jälleen äänestäjänsä, joiden enemmistö on eläkeläisköyhiksi, veroparatiisi-sote- ja kerjuuttamis-IHMISKAUPAN välineiksi, taloudellisella väkivallalla pahoinpideltyjä, eli rikosten kohteina.

https://www.aljazeera.com/news/2024/11/21/uk-imposese-sanctions-on-isabel-dos-santos-ukrainian-oligarch-firtash

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18646072/moderni-sveitsi-saastaa-valtion-taloudessa-2-500ekk-minimielakkeilla

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18508486/anderssonin-on-aika-maksaa-kiitollisuudenvelka-elakelaisaanestajille

Työväestön asioita ja oikeuksia, ei voi ajaa, puolustamatta ja vaatimatta aitoja edes ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia, Suomen eläkeläisväestölle, joille se tämän päivän Suomen korkeilla elinkustannuksella, alkaisvat 2 500€/kk MINIMIELÄKKEIDEN toteuttamisesta, modernin Sveitsin kellontarkasti laskemana.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18646072/moderni-sveitsi-saastaa-valtion-taloudessa-2-500ekk-minimielakkeilla

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

https://www.aamulehti.fi/lukijalta/art-2000009926252.html

Jopa 90%a eläkeläisväestöstä on digipudotettuja, jo taloudellisen väkivallan, mutta myös iän, vammaisuuden, vakavien sairauksien, ym syiden takia. Ei ole rahaa ostaa kalliita digilaitteita- ja liittymiä, ei terveyttä, voimia, eikä osaamista niiden käyttöön. On rikollista rakentaa yhteiskuntaa, nuorten ja terveiden, pakolaisten ja maahan ulkomaiseksi halpatyövoimaksi tuotujen ehdoille - ja unohtaa kotimaamme rakentajat, ilmaiseksi lapsista asti, Suomen eteen raatamaan pakotetut, kouluttamattomaksi ja osattomaksi tehdyt eläkeläiset, joiden enemmistö on yksinasuvia naisia.

2

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      27
      1867
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      107
      1520
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      77
      1411
    4. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      67
      1066
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      912
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      47
      896
    7. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      64
      863
    8. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      27
      830
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      62
      797
    10. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      127
      795
    Aihe