Nyt Lumi ja Pyry ovat kotona taas

pitkän ja väsyttävän vankeuden jälkeen ja saavat käyskennellä vapaana metsissä ja kiipeillä puissa ja kallioilla sekä hengailla kavereiden kanssa.
Hei Hei.
20261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ihanko tosissasi luulet että ne jossain metsässä samoilee? Voi tätä hölmöyttä!

Äänestä
  • Kyllä ne ihan vapaana siellä kiinassa elävät. Bambuvyöhykkeellä.

    Äänestä

Lähtivät kun tänne tuli luimi ja pyry.

Äänestä
  • Ihanko tosissasi luulet että ne jotenkin yllätti? talvi tulee vain joka vuoksi ja runkkari ammattiliittolaisten lakot

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ihanko tosissasi luulet että ne jotenkin yllätti? talvi tulee vain joka vuoksi ja runkkari ammattiliittolaisten lakot

    Mikäs ihmeen kuumakalle täällä sekoilee?

    Äänestä

Surullista että lähtivät mutta olen iloinen niiden puolesta.

Äänestä

Kenen idea tuo oli noita Suomeen edes tuoda? Luulo joku ihan oikeasti että Ähtäri on joku oikea paikka noille? Ja että se kannattaisi? Voiko enää Toopempi olla? Tuskin oli tehty edes mitään realistisia laskelmia kannattavuuden suhteen. Kuin teini joka haluaa itselleen ponin eikä ymmärrä paljonko se maksaa. On tämä hölmöjen maa tämä Suomi.

Äänestä
  • Kaikki kepun touhut tulevat kalliiksi veronmaksajille.

    Äänestä

  • Olis nuokin rahat käytetty lasten hyväksi. Suomessa on lapsia jotka elävät köyhyydessä koko lapsuutensa.
    Suomi on muuttunut sadistiseksi yhteiskunnaksi.
    Läskimahat hohottaa kun saavat päättää kuinka kurjaksi saavat tehdä toisten elämän. Mutta tallaiseen hölmöyteen jaetaan rahaa.

    Äänestä

  • Sillä haettiin piristysruisketta Ähtärin kuntatalouteen, jota se aluksi olikin, kunnes mielenkiinto hyytyi. Hyväähän siinä yritettiin.

    Äänestä

Pandat oli poliittinen projekti.

Se puhuttiin kivaksi, kammottavat tappiot Suomelle.

Äänestä
  • Joutavia höliset kun et tiedä kiinalaisten vastaostoista mitään.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Joutavia höliset kun et tiedä kiinalaisten vastaostoista mitään.

    Kiinasta vois sanoa paljon.Ihmis ja eläinoikeuksista kun alkaa kertoa niin sensuuri iskee.Vähän sama Israelin kanssa.Ei saa kertoa totuuksia.

    Äänestä

..noinkohan nuo vapautettiin takaisin luontoon , kapitalismin saastuttamat ... yhteiskunnassa joka kykenee hitsaamaan koronaepäiltyjen asunnon ovet kiinni jossain kolmannessa kymmenennessä kerroksessa ... ja "tarhaamaan " kansalaisiaan kansallisuuden perusteella ..

Äänestä

Onneksi pääsivät kepulaisten ikeestä vapauteen.

Äänestä

kuka ne kävi hakemassa sille kuuluu maksaa kulut.

Äänestä

Se aiheutti Kiinassa ilmastonmuutoksen. Nyt siellä riehuu LumiPyry

Äänestä

Nyt niihin tiloihin ei kyllä kannata hankkia mitään eläimiä. Jos Pandat eivät vedä yleisöä niin ei sitten mikään muukaan. Tavalliset karhut eivät vedä väkeä mutta syövät kyllä paljon kalliimmin kuin pandat. Talvetkin ovat poissa näkyvistä. Siinä meni kymmenien miljoonien arvoinen pandatalo täysin hukkaan.
Purkuun vaan koko eläinvankila.

Äänestä

Niitä odottaa vankihäkki Kiinassa...

Äänestä
  • Joo siellä Lumille ja Pyrylle vannotetaan, että ne eivät saa hiiskua muille pandoille murahdustakaan länsimaisista olosuhteista tai niistä tehdään aamutossuja armeijan upseereille.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

pitkän ja väsyttävän vankeuden jälkeen ja saavat käyskennellä vapaana metsissä ja kiipeillä puissa ja kallioilla sekä hengailla kavereiden kanssa.
Hei Hei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu