Hesarin juttu valtion ja kuntien töistä

Totta joka sana, että esimiehet eivät välitä vaikka osa työntekijöistä ei kykene töihin. Toisaalta ongelmatapauksia ei saada pois työstään. Muut tekevät sitten heidänkin työnsä.
Hankalia tapauksia on aivan liikaa.
288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Korruptio touhua. Laiskoja paskaloisia lähinnä.

Äänestä

Ainakin Korona-rokotuspaikoissa oli enemmän henkilökuntaa kuin rokotettavia. Kolme henkilöä ohjasi rokotuspisteelle ja pari ulos. Julkisen puolen pitäisi mennä opinotomatkalle yksityiselle puolelle. Niissä kävellään ihan itse lääkärin oven taakse odottamaan omaa vuoroa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Totta joka sana, että esimiehet eivät välitä vaikka osa työntekijöistä ei kykene töihin. Toisaalta ongelmatapauksia ei saada pois työstään. Muut tekevät sitten heidänkin työnsä.
Hankalia tapauksia on aivan liikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu