Tiesitkö, että jos olisin oikeasti halunnut loukata sinua

Anonyymi-ap

Olisin pystynyt tekemään sen ja melko rumastikin jopa. En kuitenkaan tehnyt niin. Ei ollut minkäänlaista tarvetta sellaiseen.

Mutta tiesitkös, että minä en tiennyt sinun tai teidän lukevan näitä täältä? Minullahan oli ajatus ainoastaan siitä, että olet uudessa suhteessa ja onnellisena eikä silloin kukaan taida yleensä käydä tällaisilla palstoilla. En tiennyt, että tällainen kuuluu teidän harrastuksiin kuten ilmeisesti kuului ässällä toisen ässän kanssa ennen sinua. Tämän käsityksen olen saanut nyt.

Mutta enpä tiennyt sitäkään, mikä sai teidät houkuttelemaan minut lukemaan näitä. En ennenkuin vasta nyt on selvinnyt sen tarkoitus. Ja sehän ei ole koko aikana ollut mitään positiivista minua kohtaan vaan juurikin toisinpäin.

Ja ajattele: minä tein kaikkeni suojellakseni sinua tietyiltä asioilta. Aivan kaikkeni. Jo sieltä paikasta L lähtien. Sieltä, kunnes eräs kehotti ottamaan kaiken mahdollisen talteen ja jopa vetämään hieman vääriin olettamisiin teitä, koska.... Koska kuulemma mitä tahansa olisi odotettavissa. No, oikeassa se henkilö olikin. Senpä takia kaikesta on ne sertifikaatit olemassa. Aivan kaikesta. Jopa sellaisista, joista et ehkä taida tajuta olevan, mutta tiedät, että se on mahdollista. No, voin sanoa, että on.

Jos se sinua loukkasi, kun kävin tänne purkamaan tunteitani, sitä surua ja ikävää ja pään ollessa sekaisin kaikesta eroon liittyvästä sekä myös koronasta ja sen yhteydessä pakon edessä tehdyistä asioista, niin toki pahoittelen, jos se loukkasi. Vilpittömästi pahoittelen. En kuitenkaan voinut mitenkään tietää teidän tulevan tänne tylyttämään ja lyttäämään minua saati kaikkea muutakin.

En siltikään lähtenyt vetämään samaa linjaa eli haukkumaan, vaikka olisin voinut helposti sen tehdä. Esimerkiksi olisin voinut kertoilla parista mustasta, jotka teki mieli naulata muuttaessa pois siihen ulko-oveen ja jättää lappu, että senjasen omaisuutta. En tehnyt enkä edes kirjoittanut. Siististi hoidin kaiken ja yritin tehdä sinulle kaiken mahdollisimman helpoksi hakea tavarat jne. Yritin jopa pakata sun kamppeita nätisti ja mahdollisimman hyvin. Tässä otin huomioon myös vuokraisännän mahdolliset käynnit siellä ennenkuin sinä pääsisit sinne. Tein ison työn. Siinä kunnossa. Niillä voimilla, mitä voi vain kuvitella olevan koronassa ollessa kovassa kuumeessa ja heti sen jälkeen kerkeämättä toipua ollenkaan tehdä muutto kaikkine karvoineen. Ja täysin yksin tein sen.

Olisin siis voinut olla ilkeä jo siellä, mutta myös täällä. Enpä ollut.

Ja miksikö? Koska ei kuulu luonteeseeni muunlainen kuin ajatella sen ihmisen parasta, jota rakastan.

Edelleenkin toivon sinun olevan onnellinen, missä ikinä oletkin. En osaa ajatella pahasti. En, vaikka ehkä pitäisi. Mutta kun nyt tuli ilmi näitä asioita vähän toisessa valossa enkä voi puhua kanssasi, et anna siihen mahdollisuutta, joudun etenemään muilla tavoin. Pahoitteluni siitä, mutta et jättänyt muita vaihtoehtoja.

Surullinen oon tämän takia, että joudun toimimaan näin. En ikinä olisi halunnut meidän kummankaan joutuvan tähän.

5

466

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi miten jalo ihminen oletkaan...

      • Anonyymi

        Sen verran jalo, että kaksi vuotta otin itse niskaani kaikenlaista jaskaa. Maanantaina tulee käännekohta ja silloin nostetaan myös muitakin asioita esille kuin vain tämä.


      • Anonyymi

        Voi miten järkevä ihminen oletkaan kun märsyät tämän tunteisiin voimakkaasti eläytyvän satusedän tarinoiden yhteudessä, joissa ei ole päätä eikä häntää


    • Anonyymi

      Se tekee gutaa

    • Anonyymi

      Ugh

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe